27 kwietnia 2017 r. o godz. 20.00 w łódzkim Klubie Wytwórnia wystąpi Ray Wilson były wokalista Genesis. Szkocki frontman zaprezentuje zarówno największe przeboje grupy jak i materiał autorski. W trakcie tej części trasy Wilson odwiedzi Polskę, Niemcy, Holandię, Austrię, Szwajcarię.

Artyście będzie towarzyszył zespół muzyków w największym 7 osobowym składzie. W repertuarze obok dobrze znanych przebojów jak: „Mama”, „Land of Confusion”, „Congo”, „Follow you Follow me” czy „Jesus he Knows me” pojawiają nie prezentowane wcześniej przez Raya kompozycje legendarnego Genesis oraz najnowsze solowe utwory Szkota.

Rok 2016 był dla Wilsona bardzo owocny, na rynku pojawiły się aż dwa nowe albumy artysty – akustyczny “Song for a Friend” oraz “Makes me Think of Home”, którego brzmienie jest bardziej elektryczne, rockowe. Albumy spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem na rynku polskim i pokazały dwa różne oblicza artysty. Pierwszy, dedykowany zmarłemu przyjacielowi, ukazuje niezwykłą zdolność Raya do tworzenie bardzo intymnych, poruszających utworów. Drugi jest dowodem na niezwykłą wyobraźnię i eklektyczność muzycznej wizji wokalisty, nie bojącego się eksperymentować z bogatym instrumentarium i produkcyjnym rozmachem.

Ray Wilson został wyróżniony przez „Classic Rock Magazin“ jako jeden z najwybitniejszych wokalistów z Wielkiej Brytanii, kompozytor oraz autor tekstów. Swoją klasę potwierdził współpracą z zespołem Genesis, kiedy to w 1996 r. zastąpił w roli wokalisty Phila Collinsa. Dzięki oryginalnej barwie głosu, przywracając grupie artystyczny charakter, bardziej kojarzony z czasami, gdy przed mikrofonem w zespole stał Peter Gabriel. Wcześniej, w 1994 r., debiutujący zespół Stiltskin z Rayem w składzie stworzył niezapomniany utwór „Inside”, który podbił listy przebojów (nr. 1 w UK). Szkocki wokalista współpracował także z takimi artystami jak Armin Van Buuren, RPWL czy Scorpions.

Ray Wilson wystąpi 27 kwietnia w Klubie Wytwórnia Łódź, ul. Łąkowa 29. Koncert rozpocznie się godz. 20.00. Bilety w cenie: 129, 149 zł są do nabycia na portalu Tixer.pl w kasie Klubu Wytwórnia oraz sieci sprzedaży Eventim (Salony Empik, Media Markt, Media Expert, Saturn i in.)

Zakupy grupowe – od 20 osób 15 % rabatu – prosimy kierować do Agnieszki Górskiej agnieszka.gorska@tixer.pl lub agnieszka.gorska@sollus.pl tel. 519 079 085

Dziennikarzy chcących uzyskać akredytację prasową lub fotograficzną prosimy o kontakt z Zuzanną Chałupniczak zuzanna.chalupniczak@sollus.pl tel. 512 084 308.

– Cieszę się, że wystąpimy w Łodzi. Tu zawsze mogę liczyć na wierną publiczność i serdeczne przyjęcie. Tym razem zagramy nowy program. Nie powinno też zabraknąć utworów, które zawsze jest dobrze wspomnieć. Bardzo dobrze wspominam ostatni koncert w Łodzi, przywozimy tym razem duży, rockowy skład. Wystąpią min.: mój brat Steve oraz świetny gitarzysta Ali Ferguson. Nie zabraknie oczywiście klasyków Genesis, w tym nie prezentowanych wcześniej kompozycji z albumu „Calling All Stations”. Zagramy także utwory z najnowszych albumów, pojawi się parę niespodzianek – mówi o łódzkim koncercie Ray Wilson

Zdjęcia: mat. pras. organizatora