W sobotni wieczór (4 marca) w klubie New York wystąpił Witek Muzyk Ulicy, charyzmatyczny muzyk uliczny, obdarzony bardzo mocnym głosem.

W swojej muzyce Witek (Witold Mikołajczuk)  grając na ulicy na akordeonie, poddaje ludzi próbie wrażliwości muzycznej. Tworząc swoją własną wyjątkową muzykę, pełną refleksyjnych słów. Opisuje świat z perspektywy zarówno obserwatora jak i sympatyka ludzi, których umysł jest bezkrytycznie poddany, uformowany i zniewolony przez system religijny, polityczny i ekonomiczny. W jego muzyce przeplatają się motywy ludowe i rockowe, ale nie brakuje też wyraźnych akcentów lirycznych.

W dwa miesiące filmik „Serce wolności” niemal nikomu dotąd nieznanego muzyka na YT obejrzało ponad 650 tysięcy widzów. Dziesięć  melodii cieszących się wśród przechodniów największym uznaniem znalazło się na debiutanckiej płycie pod tytułem „Gram dla Was”, która ukazała się 25 listopada 2016 pod patronatem programu trzeciego polskiego radia.

Licznie zgromadzona publiczność w New Yorku doskonale się bawiła przy muzyce Witka , koncert zakończył się dwoma bisami. Po koncercie ustawiła się długa kolejka po płyty z autografami i wspólne zdjęcia. Było to na pewno bardzo ciekawe wydarzenie muzyczne w naszym mieście.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.