W piątkowy wieczór (3 marca) w sali kolumnowej Łódzkiego Domu Kultury odbył się folk-metalowy koncert akustyczny. Wystąpiły trzy zespoły : Hegemony  , Othalan i węgierski  The Moon and the Nightspirit.

Jako pierwszy wystąpił zespół Hegemony tym razem w duecie.  Zaprezentowali  muzykę klasyczną, trochę melancholijną  i orientalną z domieszką gothic , choć na co dzień i w pełnym składzie łączącą też cechy rocka i metalu z szerokim wpływem prog, doom- metalu. Wydali  dwie EP w 2013r.,,Awakening’’, a w 2016r. akustyczny mini-album ,,Ballads&Threnodie’’.

Następny zaprezentował się folk-metalowy zespół Othalan z Katowic. Grają zarówno elektrycznie, jak i akustycznie. Na unikatowy charakter ich muzyki składają się m.in. whistle, lira korbowa czy obój. W drugiej połowie 2013 r. ukazało się (w wersji elektronicznej) debiutanckie demo pt. „Przedświt”. Natomiast pierwsza długogrająca płyta pt. „Po krańce gór”,  ukaże się w pierwszej połowie tego roku.

Na zakończenie wystąpił pagan-folkowy  The Moon and the Nightspirit. Zespół został założony w 2003 roku przez Ágnes Tóth oraz Mihály Szabó w węgierskim mieście Békéscsaba . Od początku działalności cechą charakterystyczną  zespołu, poza melodiami inspirowaną kulturą średniowieczną i pogańską, był przekaz wizualny, który stanowi dopełnienie ich przekazu muzycznego. The Moon & the Nightspirit na koncercie promować będzie szóste już nowe wydawnictwo, które na początku 2017 r. ukaże się nakładem Prophecy Recordings.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.