Want create site? With Free visual composer you can do it easy.

Dzisiaj (4 marca) w Powszechnym rusza XXIII Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. Imprezę zainauguruje o godz. 18:00 Teatr Stary z Krakowa.

Pierwszym spektaklem tegorocznego festiwalu będzie przedstawienie „Triumf woli” w reżyserii Moniki Strzępki w wykonaniu aktorów Teatru Starego z Krakowa. W Triumfie woli została zaprezentowana historia  Katherine Switzer – pierwszej kobiety, która w 1967 roku przebiegła oficjalnie maraton w Bostonie. Biegaczka specjalnie ukryła swoją płeć, by móc wystąpić w zawodach. Dopiero w 1984 roku maraton kobiet stał się dyscypliną olimpijską.

Przed spektaklem będzie zaprezentowana wystawa nawiązująca do Roku Awangardy „Awangarda jako stan umysłu”.

W niedzielę (5 marca) o godz. 20:00 na festiwalu pojawi się Teatr Łaźnia Nowa z Krakowa ze spektaklem „Wszystko o mojej matce” w reżyserii Michała Borczucha. Przedstawienie odnosi się do znanego filmu Pedro Almodovara. Jest to to osobista opowieść o ludziach, którzy w młodości utracili matki umierające z powodu choroby nowotworowej.

Kolejne festiwalowe przedstawienia odbędą się od 12 marca. Szczegóły repertuaru można znaleźć na stronie www.powszechny.pl

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
PODZIEL SIĘ
Bartłomiej Krasnodębski
Specjalizuje się w sprawach miejskich i kulturze. Wielki miłośnik teatru i sztuki przez duże "S". W naszej redakcji od niemal samego początku.