Miasto chce sprzedać halę Expo oraz zniszczony parking przy ul.ks. Skorupki 17/19. Cena wywoławcza to 11,5 mln zł. Zgodę wyraziła Rada Miejska.

Obecnie wielopoziomowy (4 kondygnacje) parking jest wyłączony z użytkowania. Ma powierzchnię 2,5 tys. metrów kwadratowych i wymaga kapitalnego remontu. Parterowy budynek hali (prawie trzy tysiące metrów kwadratowych) powstał w latach 90-tych i  dzierżawi go do 30 kwietnia 2017 roku spółka targowa.  – Hala jest wykorzystywana przez podmioty zewnętrzne kilka razy w roku. Zakupem interesowała się działająca obok drukarnia – stwierdza Katarzyna Sobańska, p.o.zastępca dyrektora Wydziału Zbywania Nieruchomości.

Zdaniem Sylwestra Pawłowskiego, przewodniczącego klubu SLD to miasto przez lata nie rozbudowało odpowiedniej bazy targowej, a nie spółka. Według radnych Prawa i Sprawiedliwości obiekty targowe powinny rozszerzać swoją działalność handlową – Mogło się tam odbywać wiele imprez. Tego jednak nie było. Sprzedaż hali jest niepotrzebna – mówi Włodzimierz Tomaszewski, radny Rady Miejskiej z klubu Prawa i Sprawiedliwości.

Miasto wystawi także na sprzedaż za 645 tys. zł działkę przy Pomorskiej 179. Wjazd jest od działki sąsiedniej leżącej przy Konstytucyjnej i Pomorskiej. Rada Osiedla nie wyraziła opinii co do sprzedaży.