Radna Urszula Niziołek – Janiak zrezygnowała z członkostwa w klubie i kole Platformy Obywatelskiej. Zdaniem radnej było to spowodowane lekceważącym traktowaniem komisji rewitalizacyjnej.

-Odeszłam z Platformy Obywatelskiej ze względu na to jak przebiegało głosowanie w sprawie wprowadzenia do porządku obrad sesji Rady Miejskiej uchwały o Specjalnej Strefy Rewitalizacji. Komisja Rewitalizacyjna otrzymuje ważne projekty w ostatniej chwili, a to jest jej lekceważenie – mówi Niziołek-Janiak. – Uchwała o Specjalnej Strefie Rewitalizacji zdecyduje o tym jak będzie wyglądała rewitalizacja na kolejne dziesięć lat – dodaje. Z komisji wystąpili także wszyscy radni Prawa i Sprawiedliwości. Pozostało w niej obecnie dwoj radnych: Urszula Niziołek – Janiak (niezależna) i Kamil Deptuła (PO).

Uchwała o Specjalnej Strefie Rewitalizacji była wprowadzana na dzisiejszą sesję kilka razy. Koalicja nie mogła w trzech głosowaniach uzyskać większości. Dopiero za czwartym razem zdobyła wystarczająco głosów. Zdaniem wiceprezydenta Tomasza Treli (SLD) ważne projekty trzeba wprowadzać na najbliższe sesję i nie można z nimi czekać.

Przewodniczący klubu PO Mateusz Walasek uważam, że koalicja mimo rezygnacji radnej nie będzie miała problemu z większością. Obecnie klub PO liczy 19 radnych.