Miasto będzie walczyło ze smogiem dotacjami do m.in. podłączeń, zakupów kotłów i budowy węzłów cieplnych. Radni podjęli także swoje stanowisko.

Dotacja będzie wynosiła do 75%, ale nie więcej niż 1800 zł na podłączenie do sieci gazowej w budynkach jednorodzinnych; do 5000 zł na zakup kotła lub pieca gazowego; do 10 tys. zł na budowę węzła cieplnego oraz podłączenia do sieci cieplnej; 50 tys. zł podłączenie do sieci gazowej lub cieplnej w budynkach wielorodzinnych. Efektami dotacji mają być m.in. większa ochrona powietrza i zmiana ogrzewania na bardziej proekologiczne. Na ten na walkę ze smogiem przeznaczono 3 mln zł. W kolejnych latach podobnie.

Walką ze smogiem zajęli się także łódzcy radni. Podjęli stanowiska dotyczące eliminacji spalania w kotłach, kominkach i piecach odpadów, drewna, biomasy i słabej jakości węgla. Radni nie zgadzają się także na instalowanie i użytkowanie kominków o niskiej sprawności. Radni zwrócili się również do prezydent miasta, by do końca października powstał program poprawy jakości powietrza i ograniczenia emisji pyłów. Wcześniej będzie powołany specjalny zespół.