„Awangarda jako stan umysłu” to hasło tegorocznego XXIII Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. Będą spektakle, wystawy i koncerty.

Impreza zacznie się 4 marca o godz. 17:30  wernisażem wystawy „Awangarda jako stan umysłu”. O 18:00 widzowie obejrzą „Triumf woli” (reż. Monika Strzępka) z Teatru Starego w Krakowie. Następnego dnia o godz. 20:00 zostanie zaprezentowany spektakl „Wszystko o mojej matce” (reż. Michał Borczuch) z Teatru Łaźnia Nowa.

Cały festiwal potrwa do 26 marca, a zakończy go premiera „Blackout” (godz.16:00) w wykonaniu organizatora imprezy czyli Teatru Powszechnego oraz koncert Piotra Roguckiego (godz.19:00).

Przez trzy tygodnie widzowie oprócz wielu interesujących przedstawień będą mogli posłuchać dyskusji ( „Teatr na żywo czy z DVD?”) czy uczestniczyć w seminarium
(„Awangarda, teatr i cała reszta” ). Na uwagę zasługują pokazy mistrzowskie: „Matki i synowie” (reż. Krystyna Janda) z Teatru Polonia w Warszawie (19.03. godz.19:00) i  „Garderobiany” (reż. Adama Sajnuk) z Teatru Narodowego w Warszawie (20 i 21.03 godz.19:15).