„Awangarda jako stan umysłu” to hasło tegorocznego XXIII Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. Będą spektakle, wystawy i koncerty.

Impreza zacznie się 4 marca o godz. 17:30  wernisażem wystawy „Awangarda jako stan umysłu”. O 18:00 widzowie obejrzą „Triumf woli” (reż. Monika Strzępka) z Teatru Starego w Krakowie. Następnego dnia o godz. 20:00 zostanie zaprezentowany spektakl „Wszystko o mojej matce” (reż. Michał Borczuch) z Teatru Łaźnia Nowa.

Cały festiwal potrwa do 26 marca, a zakończy go premiera „Blackout” (godz.16:00) w wykonaniu organizatora imprezy czyli Teatru Powszechnego oraz koncert Piotra Roguckiego (godz.19:00).

Przez trzy tygodnie widzowie oprócz wielu interesujących przedstawień będą mogli posłuchać dyskusji ( „Teatr na żywo czy z DVD?”) czy uczestniczyć w seminarium
(„Awangarda, teatr i cała reszta” ). Na uwagę zasługują pokazy mistrzowskie: „Matki i synowie” (reż. Krystyna Janda) z Teatru Polonia w Warszawie (19.03. godz.19:00) i  „Garderobiany” (reż. Adama Sajnuk) z Teatru Narodowego w Warszawie (20 i 21.03 godz.19:15).

REKLAMA
Bartłomiej Krasnodębski
Specjalizuje się w sprawach miejskich i kulturze. Wielki miłośnik teatru i sztuki przez duże "S". W naszej redakcji od niemal samego początku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.