Piotr Fronczewski wraca na LFO! Festiwalowa publiczność będzie miała okazję podziwiać jego aktorski kunszt w sztuce „Edukacja Rity”, która zostanie wystawiona w Oświęcimskim Centrum Kultury w czwartek, 22 czerwca.

„Edukacja Rity” to historia spotkania dwojga ludzi, których pozornie dzieli wszystko. Ona – młoda fryzjerka z niezamożnej rodziny marzy o wyrwaniu się do lepszego świata i dlatego zostaje studentką uniwersytetu otwartego. Tam trafia na Niego – nadużywającego alkoholu, doświadczonego profesora literatury. Ona to wulkan energii, entuzjazmu i młodzieńczej otwartości. On – niespełniony poeta, zamknięty w sobie, zgorzkniały i zrezygnowany. Wkrótce okaże się, że ta przypadkowa znajomość nieoczekiwanie zmieni ich oboje…

Spektakl bawi, wzrusza i skłania do refleksji, dzięki mądrym i zabawnym dialogom, w mistrzowskim wykonaniu aktorskiego duetu Katarzyna Ucherska & Piotr Fronczewski.

Dla słynnego aktora będzie to powrót na scenę Life Festival Oświęcim po 3 latach – w 2014 r. wystąpił tu razem z Krzysztofem Kowalewskim w sztuce „Słoneczni chłopcy”.

Spektakl „Edukacja Rity” zostanie wystawiony w Oświęcimskim Centrum Kultury (ul. Śniadeckiego 24) na rozpoczęcie 8. edycji LFO, w czwartek, 22 czerwca, o godz. 19:00. Bilety do nabycia w kasie OCK od poniedziałku, 13.02.

Gwiazdą koncertu finałowego Life Festival Oświęcim 2017 (24.06) będzie niemiecka grupa Scorpions.

Więcej na temat wydarzeń LFO 2017 na stronie www.lifefestival.pl.

PODZIEL SIĘ
Redakcja DDLodz.pl
Jesteśmy redakcją serwisu Dzień Dobry Łódź. Skontaktuj się z nami poprzez mail: redakcja[?]ddlodz.pl