Piotr Fronczewski wraca na LFO! Festiwalowa publiczność będzie miała okazję podziwiać jego aktorski kunszt w sztuce „Edukacja Rity”, która zostanie wystawiona w Oświęcimskim Centrum Kultury w czwartek, 22 czerwca.

„Edukacja Rity” to historia spotkania dwojga ludzi, których pozornie dzieli wszystko. Ona – młoda fryzjerka z niezamożnej rodziny marzy o wyrwaniu się do lepszego świata i dlatego zostaje studentką uniwersytetu otwartego. Tam trafia na Niego – nadużywającego alkoholu, doświadczonego profesora literatury. Ona to wulkan energii, entuzjazmu i młodzieńczej otwartości. On – niespełniony poeta, zamknięty w sobie, zgorzkniały i zrezygnowany. Wkrótce okaże się, że ta przypadkowa znajomość nieoczekiwanie zmieni ich oboje…

Spektakl bawi, wzrusza i skłania do refleksji, dzięki mądrym i zabawnym dialogom, w mistrzowskim wykonaniu aktorskiego duetu Katarzyna Ucherska & Piotr Fronczewski.

Dla słynnego aktora będzie to powrót na scenę Life Festival Oświęcim po 3 latach – w 2014 r. wystąpił tu razem z Krzysztofem Kowalewskim w sztuce „Słoneczni chłopcy”.

Spektakl „Edukacja Rity” zostanie wystawiony w Oświęcimskim Centrum Kultury (ul. Śniadeckiego 24) na rozpoczęcie 8. edycji LFO, w czwartek, 22 czerwca, o godz. 19:00. Bilety do nabycia w kasie OCK od poniedziałku, 13.02.

Gwiazdą koncertu finałowego Life Festival Oświęcim 2017 (24.06) będzie niemiecka grupa Scorpions.

Więcej na temat wydarzeń LFO 2017 na stronie www.lifefestival.pl.