12 lutego w Wytwórni wybrzmią piosenki z płyty „Roma”, trzeciego studyjnego albumu Sorry Boys. Przy Łąkowej 29 czeka nas zderzenie z charakterystycznym dla zespołu bogactwem muzycznych światów i kontekstów.

SORRY BOYS
Bilety:
40 zł z kartami zniżkowymi / 45 zł bez kart (przedsprzedaż)

50 zł z kartami zniżkowymi / 55 zł bez kart (w dniu koncertu)

19:30 Otwarcie Bram
20:00 Bownik
20:45 Sorry Boys

„Roma” przywołuje Rzym – miejsce, do którego prowadzą wszystkie drogi. Metaforyczna Roma, tropiona na ścieżkach płyty Sorry Boys, stanowi upragnione miejsce pełne szczęścia, miłości, spełnienia. Tytułowa Roma nawiązuje nie tylko do wiecznego miasta, ale również do mitologii romantycznej, romansu jako gatunku literackiego i romskiego etosu, wędrownego stylu życia z muzyką, które jest tak bliskie artystom. – Patronem Romy jest Apollo, bóg muzyki, poezji, miłości i światła, przewodnich tematów albumu – mówi Bela Komoszyńska, autorka kompozycji i tekstów.

Na płycie pojawiają się zaskakujące inspiracje z różnych epok i szerokości geograficznych – od Chopina, poprzez Ewę Demarczyk, śpiew kurpiowski, aż po tradycję Gospel. Sorry Boys zaprosili do współpracy niezwykłych gości: pieśniarkę kurpiowską Apolonię Nowak, Atom String Quartet, chór Soul Connection Gospel Group, puzonistę i multiinstrumentalistę Tomasza Kasiukiewicza oraz Sebastiana Madejskiego, który zagrał na cymbałach.

Produkcją muzyczną zajął się Marek Dziedzic, który odpowiada także za poprzednie wydawnictwo zespołu – „Vulcano”. Mixy i mastering zrealizował Marcin Gajko.

Dotychczasowe brzmienie zespołu zostanie wzbogacone na żywo o nowe, bardziej akustyczne instrumentarium. Obok piosenek z najnowszego albumu znajdą się także najbardziej znane utwory z poprzednich płyt. Podczas całej trasy będą pojawiać się muzyczni goście, których usłyszeć można na płycie „Roma”.

Supportem koncertu Sorry Boys będzie grupa Bownik – trzech warszawskich muzyków znanych wcześniej jako Control The Weather. Michał Bownik, Adam Półtorak i Andrzej Siwoń sami nazywają siebie „wolnomyślicielskim, wegańskim kolektywem muzycznym”, trochę dla żartu, a trochę z przekory, kategoryzują swoją twórczość jako „vegan disco”. A to ze względu na prowadzony stylu życia – wszyscy troje są weganami.

Z całą pewnością można stwierdzić, że zespół reprezentuje szeroko pojętą scenę alternatywną, trudno jednak precyzyjnie określić ich gatunkową przynależność, gdyż przez cały okres swojego istnienia śmiało eksperymentują ślizgając się po gatunkach, stylach i formach.

Rok 2016 jeszcze jako Control The Weather zespół rozpoczął koncertem u boku Charliego Winstona w warszawskiej Proximie oraz znakomitym występem podczas opolskich Konfrontacji Teatralnych. Jacek Świąder z Gazety Wyborczej wyróżnił ich mianem jednego z siedmiu olśnień Enea Spring Break Festiwal w Poznaniu. Jako Bownik po raz pierwszy zaprezentowali się warszawskiej publiczności jako support Milky Chance.

Rok 2016 był pełen zmian, bo oprócz zmiany nazwy zespół przygotował nowe wydawnictwo w postaci EP-ki o tytule „Bownik”. Na mini albumie, który ukazał się 7 października 2016 roku znajduje się 7 utworów, za koprodukcję których odpowiada również Envee (Maciej Goliński). Debiutancki singiel zespołu „Inside My Tail” pojawił się 25 sierpnia 2016r., kolejny – taneczny „Behind The Corner” – w dniu premiery płyty.

Charakterystyczny głos wokalisty oraz przyjemne dla ucha aranżacje to prawdziwy powiew świeżości na polskiej scenie muzycznej. Obok zespołu Bownik nie można przejść obojętnie.