Kamil Bednarek, frontman StarGuardMuffin, który medialny rozgłos zyskał dzięki zajęciu drugiego miejsca w III edycji programu Mam talent!, zagra w lutym w Wytwórni.

KAMIL BEDNAREK
Bilety:  40 zł – ulgowe, 45 zł – normalne (przedsprzedaż) / 45 zł – ulgowe, 50 zł – normalne (w dniu koncertu:)

18.00 Otwarcie Bram
19.00 Support Beniamin
19.45 Koncert Bednarek

Miejsce na podium w TVN-owskim show sprawiło, że debiutancki, długogrający album zespołu – „Szanuj”, wydany w listopadzie 2010 roku przez wrocławską firmę Lou & Rocked Boys, stał się prawdziwym bestsellerem. W grudniu osiągnął status Złotej Płyty, a w styczniu 2011 podwójnej Platyny. Łącznie nakład przekroczył już 75.000 egzemplarzy.

W styczniu 2011 grupa wyruszyła w długą trasę koncertową po całym kraju, która objęła największe polskie miasta, m.in. Warszawę (dwa sprzedane koncerty w Palladium), Wrocław (dwa koncerty w Kultowej), Łódź, Kraków, Katowice, Szczecin, Rzeszów.

Natomiast w kwietniu młodzi muzycy spełnili swoje artystyczne marzenie, jadąc do legendarnego studia Boba Marley’a „Tuff Gong” w Kingston na Jamajce. Przygotowali tam pięć własnych kompozycji z udziałem wielu szacownych gości z ojczyzny muzyki reggae. W czerwcu 2011 ukazała się epka, o wymownym tytule „Jamaican Trip”, na której dodatkowo pojawił się 50-minutowy film DVD z pobytu za Wielką Wodą.

W pierwszych miesiącach 2012 roku działalność StarGuardMuffin została bezterminowo zawieszona, natomiast Kamil Bednarek wraz z perkusistą Maćkiem Pilarzem, klawiszowcem Radkiem Szyszkowskim (obaj z SGM) oraz dwoma nowymi muzykami zaczęli pracę nad płytą formacji Bednarek. W maju 2012 roku Kamil Bednarek wraz ze swoją 16-osobową drużyną z Brzegu zwyciężył w programie „Bitwa na głosy”, emitowanego na antenie TVP 2.

Przez cały czas zespół dużo koncertował po całej Polsce, pojawiając się m.in. trzykrotnie na Festiwalu w Ostródzie (2011-13), dwukrotnie w Jarocinie (2011, 2013), jednokrotnie na Brzeszcze Rock Reggae Festiwal oraz na Przystanku Woodstock, gdzie w 2013 roku otwierał koncertem cały Festiwal. Pod koniec sierpnia 2012 roku formacja wystąpiła na reaktywowanym Festiwalu w Sopocie jako gość specjalny, wykonując łącznie pięć autorskich kompozycji.

W latach 2012-13 zespół wziął udział w koncertach Top Trendy w Sopocie. Równolegle powstawały nowe kompozycje, co zaowocowało wydaniem w listopadzie 2012 płyty „Jestem…”. Było to pierwsza w dyskografii młodego artysty pozycja, wydana pod szyldem Bednarek. Nowy album został ciepło przyjęty, zarówno przez krytyków, jak i publiczność. Utwory takie jak „Chodź ucieknijmy”, nastrojowa „Cisza” czy autorska wersja przeboju Marka Grechuty „Dni, których nie znamy” stanowią muzyczną wizytówkę wykonawcy.

W 2013 roku formacja po raz pierwszy występowała na Wyspach Brytyjskich, dając owacyjnie przyjęte koncerty, m.in. w Dublinie, Londynie, Machesterze i Leeds.

Pod koniec roku 2013 zespół Bednarek zwyciężył w plebiscycie MTV Music Awards w Europie Środkowej i pojawił się na Ogólnoświatowej Gali w Amsterdamie. W drugiej połowie października muzycy po raz pierwszy udali się na tournee po Stanach Zjednoczonych i zagrali w Nowym Jorku, Chicago oraz w Miami na Florydzie. Aktualnie artysta pracuje nad materiałem na kolejną płytę.

W maju 2014 miała miejsce premiera pierwszego, koncertowego DVD z Przystanku Woodstock 2013, firmowanego przez „Złoty Melon”. W sierpniu 2014 roku kapela została laureatem Złotego Bączka, w efekcie czego zagrała kolejny koncert na Przystanku i DVD z tego koncertu powinno ukazać się na przełomie roku.

Podczas koncertu w Wytwórni nie zabraknie utworów z najnowszej płyty Bednarka, której tytuł jeszcze nie jest znany. 10 stycznia trafił do sieci pierwszy singiel zwiastujący nadchodzące wydawnictwo. „Talizman”, nagrany przy udziale polskiego beatmakera Matheo, podbija stacje radiowe. Z pewnością najnowszy album skradnie serca fanów Bednarka.

Występy na żywo tej formacji są energetyczne, spontaniczne i grane sercem, a nie tylko umiejętnościami, zaś sam Kamil Bednarek bawiący się muzyką, jest prawdziwym mistrzem w nawiązywaniu kontaktu z publicznością, o czym będziemy mogli się przekonać już 9 lutego.

Supportem koncertu będzie Baniamin (daw, Roots Rockets). Zespół w składzie Benek (wokal), Bombel (klawisze), Maniek (gitara), Sławek (saksofon), Wiewiór (bas), Młody (perkusja) i Pilot (puzon) został założony w 2010 roku w Andrychowie. Artyści w swoich piosenkach łączą muzykę roots i reggae z rockiem, bluesem i funkiem.

W 2016 roku zwyciężyli Festiwal Supportów Hej Fest w Zakopanem, mają na koncie także finał w IX edycji programu Must Be The Music w 2015r. oraz występy w Dzień Dobry TVN, Świat się kręci czy Teleexpress.

Jako Roots Rockets wydali dwie płyty cieszące się bardzo dobrym przyjęciem w kręgach reggae i nie tylko. Za debiutancką „RREWOLUCJĘ” wydaną w 2013r. nakładem wytwórni Zima Records otrzymali miano Roots’owego Debiutu Roku, przyznane przez czasopismo Free Colours. Krążek „MARSAKA 2.0.1.5” ukazał się w kwietniu 2015r. nakładem wytwórni Lou&Rocked Boys.

Zespół dotychczas zagrał ponad 300 koncertów w kraju oraz za granicą, w tym na największych polskich festiwalach: Przystanek Woodstock, Ostróda Reggae Festival, Jarocin Festiwal, Reggae Nad Wartą, Reggae Na Piaskach. Ma na swoim koncie także koncerty klubowe, między innymi trasę koncertową z Kamilem Bednarkiem.

Największą siłą zespołu jest pozytywna energia, dobre, nadające wyrazisty charakter kompozycjom, gitarowe brzmienie, a przede wszystkim charyzmatyczny frontman – Beniamin Sobaniec. Z pewnością rozgrzeją publiczność w czwartkowy wieczór!

PODZIEL SIĘ
Redakcja DDLodz.pl
Jesteśmy redakcją serwisu Dzień Dobry Łódź. Skontaktuj się z nami poprzez mail: redakcja[?]ddlodz.pl