W poniedziałkowy wieczór (30 stycznia) w łódzkim klubie New York odbył się koncert black metalowej grupy Christ Agony w ramach trasy koncertowej Legacy Tour 2017. Na tej trasie koncertowej zespół będzie promował swą najnowszą płytę ,,Legacy’’. Jako suport wystąpiły The Worshiper i Ragehammer.

Polska scena metalowa przeżywa swój rozkwit i skupia się na niej uwaga coraz większej grupy fanów tej muzyki z polski, jak i z zagranicy. Jednym z prekursorów black metalu jest Christ Agony – zespół, który można rozpoznać od pierwszych dźwięków. Grupa powstała w 1990 roku w Morągu i przez ponad ćwierć wieku filar zespołu ,,Cezar’’ konsekwentnie podąża jedyną w swoim rodzaju ścieżką black metalu, wplatając w twórczość zarówno diabelski jad, jak i mroczny romantyzm. Najnowsza płyta ,,Legacy’’, okrzyknięta jest najlepszym materiałem Christ Agony od nastu lat! Faktycznie, surowe brzmienie, wściekłość i klimat premierowych utworów w niczym nie ustępują klasycznej 'trylogii’. Obecny skład zespołu to: Cezary „Cezar” Augustynowicz – gitara, śpiew, Tomasz „Reyash” Rejek – gitara basowa, śpiew i Dariusz „Młody” Płaszewski – perkusja. Koncert w New Yorku bardzo dobry, zespół w doskonałej formie zagrał na najwyższym poziomie. Fani black metalu i zespołu byli zachwyceni, koncert zakończył się bisem.

Jako pierwszy supprt zagrał Ragehammer – krakowski kwartet, który debiutem ,,The Hammer Doctrine’’ porywał łódzką publikę od pierwszych sekund występu. Usłyszeliśmy nieopanowany, czarny, speed-thrashowy żywioł na scenie.

Po nich  wystąpił Thy Worshiper, grający na trasie swą ostatnią produkcję ,,Klechdy’’ – płytę tajemniczą, nieokiełznaną, obsceniczną i fascynującą. Ten podwójny album wymyka się jakimkolwiek klasyfikacjom i tylko z pozoru łączy black metal z dzikim folklorem. Zespół zaprezentował się bardzo pozytywnie.

Zapraszamy do fotorelacji z koncertu w New Yorku.