Nadal nie wiadomo jak będzie wyglądała nowa siatka szkół w związku z reformą edukacji. Na Radogoszczu jest sprzeciw wobec przeniesienia PG 16 do budynku ZSO nr 4.

– Obecnie przy ul. Stawowej są: Publiczne Gimnazjum nr 11 i 42 Liceum Ogólnokształcące. Padły propozycje, żeby tam umiejscowić Publiczne Gimnazjum nr 16 znajdujące się obecnie przy Syrenki informuje Tomasz Głowacki (PiS), radny Rady Miejskiej. – Rodzice chcieli, by przy Stawowej utworzyć nową szkołę podstawową.  – dodaje.

Zaskoczeni proponowanymi zmianami są także nauczyciele. – Nie ma sensu przenosić gimnazjum tylko na dwa lata. Nie wiemy jaki jest cel takiego działania. Rada Pedagogiczna się sprzeciwiła. Za to pomysł z nową szkoła podstawową jest bardzo dobry – stwierdza Ewa Pieczonka, nauczyciel i prezes ZNP w ZSO nr 4.

Wydział Edukacji tłumaczy, że jeszcze ostateczne decyzje nie zostały podjęte, bo trwają spotkania i rozmowy z dyrektorami i radami pedagogicznymi. – Były też wnioski na forum internetowym – zapewnia Berenika Bardzka, p.o. dyrektora Wydziału Edukacji. W ciągu kilku dni ma być zebranie komitetu sterującego zajmującego wprowadzeniem reformy edukacji.