W lutym będą dominować wystawy, walka tańcem z przemocą wobec kobiet oraz imprezy walentynkowe. To imprezy proponowane przez Wydział Kultury.

W Ośrodku Propagandy Sztuki można oglądać monumentalną wystawę warszawskiego artysty Andrzeja Podkańskiego. W Bałuckiej do 19 lutego będzie gościć ekspozycję Katarzyna Adamek-Chase. Krakowska malarka zaproponowała twórczość na podstawie prozy Stanisława Lema. Są tam obrazy wielkoformatowe i mikroinstalacje.

W czwartek (2 lutego) o godz. 18:00 w galerii Willa zostanie otwarta wystawa rzeźby, luster połączonych z malarstwem Pawła Szadkowskiego. Wernisażowi towarzyszy recital fortepianowy Aleksandry Kędry. Od 10 lutego (piątek) w galerii Chimera będzie można oglądać wystawę Henryka Jóźwiaka (gwasz, piórko), a od tego samego dnia w galerii Remedium zdjęcia Tymoteusza Leklera.

W Walentynki na rynku Manufaktury od 20:00 rozpocznie się układ taneczny poświęcony walce z przemocą wobec kobiet. Próba od 19:30. Ambasadorem akcji jest sędzia Anna Maria Wesołowska.

Jedną z imprez walentynkowych proponowanych przez miejską instytucję jest spotkanie z Konradem Szołajskim, walentynkowa wersja improwizowanego musicalu oraz noc z erotykami Bolesława Leśmiana „W malinowym chruśniaku”. Początek o godz. 18:00.

W lutym Wydział Kultury ma zaprezentować także program obchodów Roku Awangardy.