Urzędnicy prezentują kolejne zmiany w komunikacji obowiązująca od 2 kwietnia tego roku.  Na Bałucki Rynek dojedzie 64, a na Marysin 70 i 85.  Zniknie z Bałut autobus 57.

Na Bałucki Rynek spod urzędu skarbowego na Widzewie pojedzie autobus 64 (przez Doły) zastępując tramwaj linii 5. 5 będzie jeździła z Chojen na Dworzec Fabryczny.

Na Marysin dojedziemy z Dworca Fabrycznego autobusem 85. 85 pojawi się na Franciszkańskiej, Okopowej, Szklanej czy Źródłowej.  Przejmie on pasażerów linii 57, która dojedzie tylko do Dworca Fabrycznego.Część kursów 85 (jeden na godzinę pojedzie do Arturówka). Przed wprowadzaniem autobusu przy ul. Szklanej zostaną poprawione progi i krawężniki.

Na Bałutach będzie także jeździł autobus 70 (spod szpitala CZMP przez Dąbrowę, Kopcińskiego i Rydza-Śmigłego na rondo Powstańców 1863 roku).   51 stanie się linią tylko miejską, bo pojedzie do Łagiewnik. Do Zgierza będzie przesiadka na linię 61. Inne linie podmiejskie pojawią się na Dołach (53 i 60 w różnych wariantach).

Duże zmiany czekają w dojazdach na Radogoszcz. Autobus 99 pojedzie nie przez centrum, a ulicami: Hipoteczną, Klonową przez Koziny. Autobus 79 będzie jechał z ul. Świtezianki na plac Wolności (Pojezierską, Hipoteczną, Drewnowską, a z powrotem ks. Brzóski). Na razie nie zmieni się trasa autobus 59. Na ul. Nastrojowej pozostanie autobus 89.

Często pojadą tramwaje: 11 (co 6 min) i 4 co 12 minut. Zniknie 16, a zamiast niej będzie jeździł 45 i 46 na Stoki.