Poznaliśmy szczegóły zmian w komunikacji na Widzewie. Zniknie autobus 77, a pojawi się 55. Przez Janów pojadą autobusy,

Na Widzew (Janów) z Teofilowa bardzo często ma jeździć 96, bo co 6 minut. Także na Janowie pojawią się autobusy 72 (z pl. Niepodległości przez Bednarską) i 58B (ze Stoków przez CKD) . Te jednak wjadą w środek osiedla ulicami Zagłoby i Maćka z Bogdańca. Na jednym z portali społecznościowych powstała nawet grupa sprzeciwiająca się takiemu rozwiązaniu. Urzędnicy planują spotkanie, by porozmawiać na temat kursowania autobusów po Janowie.

Do pętli na Czajkowskiego z Retkinii przez centrum dojedzie 80. Z Andrzejowa i Ludwikowa oraz także z pętli na Czajkowskiego będzie można się dostać na dworzec Łódź – Widzew (linia 82). Autobus 71 pojedzie przez Dąbrowę (m.in. Zbaraską i Kossaka) na dworzec Łódź – Chojny. Do Nowosolnej, Kalonki, Brzezin i na Zjazdową będzie jeździł w różnych wariantach autobus 53. 54 zaś dojedziemy do R.O.D. Polanka, Natolina i Lipin. 91 do Brzezin i stacji Łódź – Olechów.

Z tramwajów na Janów będzie jeździła 3 i 10A, a na Olechów 9 i 10B. Do zakładów przemysłowych dowiozą specjalne autobusy: I i D.