W Teatr Muzycznym  przełomie lutego i marca zaprezentuje się spektakle wokalno-aktorskie z Pomorza w ramach Festiwalu Off Północna.

Imprezę zainauguruje 27 lutego (poniedziałek) o godz. 18:30 przedstawienie Teatru Pomysłodalnia z Gdyni „This is not a love song czyli  miłość ci wszystko wypaczy”. Wystąpi śpiewający i grający duet Renia Gosławska i Krzysztof Wojciechowski. Usłyszymy piosenki i miłości z akompaniamentem kilkunastu instrumentów w tym dwóch fortepianów.

Artysta z Gdyni czyli Mateusz Deskiewicz wystąpi 1 marca (środa) o godz. 18:30 na scenie kameralnej. Zaprezentuje monodram „Być jak Charlie Chaplin”, w którym tańczy, bawi i rozśmiesza przedstawiając znanego komika.

Następnego dnia (2 marca – czwartek) Teatr Komedii Valdall pokaże przedstawienie „Emigrantka” wystawiany na scenie Teatru Gdynia Główna. Bohaterką jest Norweżka przyjeżdżająca do Łodzi do pracy w instytucji kulturalnej. Podczas kariery spotyka różne osoby m.in. kibiców, księży, artystów czy urzędników. Norweżce Vilde Valldal-Johanessen towarzyszy  Jeremiasz Gzyl.

3 marca (piątek) o godz. 18:30 jest planowany musical Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego „Gołoledź” w wykonaniu Teatru na Plaży w Sopocie. Główny bohater zakochuje się w duchu, co powoduje różnego rodzaju perypetie.

Łódzki Teatr Muzyczny zaprezentuje zaś (28 lutego godz. 18:30)  ze swojego stałego repertuaru „Sen nocy (nie) letniej” oparty na komedii Williama Szekspira  oraz koncert piosenki aktorskiej „Nasz portret – piosenki Osieckiej, Kofty i Młynarskiego”.

Po każdym ze spektakli odbędzie się spotkanie z realizatorami, które poprowadzi dr Magdalena Szuster z Zakładu Literatury Amerykańskiej UŁ. Oprócz koncertów odbędą się także warsztaty śpiewu pod kierunkiem Agnieszki Zając oraz wykład Agnieszki Greinert o interpretacji piosenki aktorskiej.