W marcu będzie wiadomo, kto wyremontuje willę przy Wólczańskiej 17 czyli tzw. „Szuflandię”. Złożono 6 ofert, dlatego będzie aukcja elektroniczna.

O remont zabytkowej willi Edwarda Hentschela starają się:AM-FOR Arkadiusz Fortuna  z Włocławka, ZAB -BUD Andrzej Zaboklicki z Warszawy,  Konsorcjum firm: T4B Budownictwo Sp. z o.o z Warszawy – lider z T4B Sp. z o.o., z Warszawy – członek konsorcjum, Polskie Pracownie Konserwacji Zabytków S.A.  z Warszawy, TECHBUD Sp. z o.o.  z  Opola i Konsorcjum Firm: EREKTA Budownictwo Specjalistyczne Sp. z o.o. z Warszawy – lider z EREKTA Budownictwo Sp. z o.o  z Warszawy – członek konsorcjum.

Przeprowadzenie aukcji elektronicznej jest planowane na początku marca. Łódzka Spółka Infrastrukturalna chce przeznaczyć na remont trzech budynków 10 mln zł. Przedstawiciele spółki zapewniają, że odrestaurowanej nieruchomości znajdą się elementy filmowe. Obecnie willa jest zabezpieczona przed zniszczeniem. Remont ma potrwać do końca 2018 roku. Przypomnijmy, że willa „zagrała”, w filmie Juliusza Machulskiego Kingsajz, Szuflandię.