Teatry i domy kultury przygotowały specjalne wydarzenia z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Będą spektakle czy gala konkursu plastycznego.

Teatr Pinokio zaprezentuje 22 stycznia dwa razy (o godz. 12 i 16) interaktywny spektakl „Maszyna do opowiadania bajek”. Po nim są planowane warsztaty„Opowieści z herbatą malinową i cynamonową bułeczką”. Objadając się pysznym ciastem i popijając zimową herbatę, aktorzy teatru będą  zachęcać  dziadków i babcie, by podzielili się z swoimi historiami.

W Teatrze Arlekin im. Henryka Ryla Babcie i Dziadkowie będą mogli zobaczyć Czerwonego Kapturka. Spektakl oparty jest na znanej wszystkim rymowance Jana Brzechwy, do której zostało dopisanych 26 piosenek.

W Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych w czwartek (19 stycznia) o godz. 12:00 odbędzie się Gala Laureatów XXIII edycji  Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego i III Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego pn. „Kwiaty i Wiersze dla  Babci i Dziadka”. W tym roku, tytuł Honorowej Babci przypadnie Jolancie Chełmińskiej a  tytuł Honorowego Dziadka Ryszardowi Bonisławskiemu. Uroczystość uświetni występ uczniów z SP 116 w Łodzi.

Szczegóły imprez można znaleźć na stronach internetowych placówek.