Zaprezentowano zmiany w komunikacji autobusowej i tramwajowej na Retkinii i Teofilowie, które pojawią się w od 2 kwietnia 2017 roku. Przedstawiono także uzasadnienie pomysłów.

Nowością są linie autobusowe 88A i 88B, które zamiast linii 55 pojadą na lotnisko.- 88 będzie jechało z Dworca Fabrycznego przez centrum miasta i Dworzec Kaliski. Przesiadka na autobus 55 będzie możliwa przy Waltera-Janke. 55 pojedzie zaś z Kusocińskiego na Politechnikę Łódzką. Także na Kusocińskiego pojawi się linia 86, która podobnie jak 76 dowiezie mieszkańców do tramwajów – tłumaczy Tomasz Bużałek z Biura Strategii Urzędu Miasta Łodzi. –  Tramwaje będą kursowały częściej, bo co 6 minut. 14 w weekendy dowiezie nas pętlę Wyszyńskiego, a w dni robocze do Karolewa.  Na Wyszyńskiego pojadą także 10 i 12 – dodaje.

Na Retkinii pojawi się nowa linia autobusowa G (z wariantami G1 G2 i G3 )dowożąca osoby do zakładów pracy. Do Konstantynowa Łódzkiego (w okolice parku) przez Smulsko z Retkinii pojedzie autobus 94. Autobus 99 nie będzie kursował po Zachodniej i al. Kościuszki, by nie stać w korkach. Pojedzie on przez Koziny, w okolice szpitali im. WAM i im.Biegańskiego, na Radogoszcz. Zniknie linia 98, która zdaniem urzędników nie sprawdzała się jako autobus dowożący do tramwajów.

Na Teofilowie 96 będzie jeździło co 6 minut. 78 stanie się linią typowo podmiejską (z Aleksandrowa Łódzkiego na Żabieniec). 84 pojedzie na Zielony Romanów z krańcówki przy Rojnej. 74 pojedzie z Huty Jagodnica na plac Niepodległości (tylko kursy skrócone do centrum Złotna). Zostanie linia 81, ale linia 87 będzie obsługiwała zupełnie inny rejon miasta.

Pojawi się linia tramwajowa 16 (z pętli Szczecińska przez al.Włókniarzy na Kurczaki, ale omijając centrum). Do ul. Chochoła będzie dojeżdżała tylko 8, a reszta tramwajów (2,13 i 16) do pętli na Szczecińskiej. Jeszcze krócej pojedzie 5, bo na Żabieniec.