Od weekendu w galeriach Łódzkiego Domu Kultury można oglądać nowe wystawy. W Galerii Starej prezentuje prace Maksym Ostrowski, a w FF zdjęcia Marcela Paniak.

Maksym Ostrowski  to student trzeciego roku Edukacji Artystycznej w zakresie Sztuk Plastycznych w specjalności Technik Teatralnych, Filmowych i Telewizyjnych na Wydziale Sztuk Wizualnych Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego
w Łodzi.

W 2016 roku otrzymał nagrodę miesięcznika kulturalnego „Kalejdoskop”oraz nagrodę Łódzkiego Domu Kultury w XXXIII Konkursie im. Władysława Strzemińskiego – Sztuki Piękne dla studentów ASP w Łodzi za dwa cykle prac malarskich – „Abstrakcje rzeczywistości” i „Rzeczywistości abstrakcyjne”.

Prace Maksyma Ostrowskiego nawiązują do codziennych form architektonicznych np. mebli czy sztalug. W malarstwie Ostrowskiego dominuje rola przestrzeni i linia prosta. Ostrowski balansuje na granicy rzeczywistości i abstrakcji. Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek (13 stycznia) o godz.18:00.

Galeria FF prezentuje zdjęcia Marceli Paniak – absolwentki i doktorantki Szkoły Filmowej w Łodzi. Fotografie Paniak są tworzone na klasycznych, srebrowych papierach z ich własną fakturą, zapachem oraz  różnym odcieniem. Marcela Paniak przy pomocy fotografii przedstawia swój świat życia oraz wartości. Wernisaż wystawy odbędzie się w sobotę (14 stycznia) o godz. 18:00.

Od soboty (14 stycznia) pojawi się nowa wystawa w Ośrodku Propagandy Sztuki. Będzie to malarstwo Andrzeja Podkańskiego. W swojej twórczości artysta wykorzystuje światło kreując ciekawą atmosferę. Obrazy to często wspomnienia z dzieciństwa nawiązujące do warszawskich ulic. Wernisaż wystawy odbędzie się w sobotę (14 stycznia) o godz. 14:00.