Sojusz Lewicy Demokratycznej organizuje w Łodzi Kancelarią Obrony przed PiS. Ma ona  pomagać osobom, które twierdzą, że zostały poszkodowane działaniami PIS-u.

– Można się zapisać telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach 12-16. – mówi Tomasz Trela, przewodniczący SLD w Łodzi. –  Liczymy że podobne inicjatywy powstaną w każdym województwie – dodaje.

W Łodzi będą dyżurowali adwokaci: prof. Anna Rakowska-Trela oraz adwokat i radny Rady Miejskiej Maciej Rakowski. – Porady mają dotyczyć tylko spraw, które są spowodowane działalności partii rządzącej przykładowo: związanych z obrotem ziemią czy obniżeniem świadczeń emerytalnych – stwierdza prof. Rakowska-Trela.

Wątpliwości co do inicjatywy ma poseł Waldemar Buda (PiS).  – To kolejna absurdalna akcja mająca za cel autopromocje inicjatorów. Moja propozycja jest taka,  żeby rozważyć inna nazwę bardziej adekwatną czyli komitet wojewódzki PZPR dlatego że jedynymi zainteresowanymi będą współpracownicy służb PRLu którym ograniczykisny emerytury – stwierdza Buda. Zdaniem Budy do kancelarii zwrócą się także niekompetentni ludzie usunięci z państwowych posad.