Ronan Keating kolejną gwiazdą polskiej edycji Night of the Proms! Irlandzki wokalista popowy, były frontman popularnego boysbandu Boyzone, wystąpi w naszym kraju już pod koniec marca 2017 roku!

Ronan Keating na scenie jest obecny już od prawie 20 lat. Swoją karierę rozpoczął w wieku 16 lat, kiedy to po raz pierwszy wystąpił z nieistniejącym już zespołem – Boyzone. Do tej pory wydał 11 solowych albumów, sprzedając łącznie 10 milionów egzemplarzy płyt na całym świecie, oraz cztery wraz z Boyzone, które sprzedały się w nakładzie 13 milionów sztuk.

Jego pierwszy album, zatytułowany Ronan, ukazał się w sierpniu 2000 roku. Pochodzące z tej płyty single When You Say Nothing at All oraz Life Is a Rollercoaster okazały się wielkim sukcesem i przez długi czas zajmowały czołowe miejsca list przebojów. Od tamtej pory Keating wypuścił jeszcze 10 płyt długogrających, przy których współpracował m.in. z duetem kompozytorskim Gregg Alexander – Rick Knowles, Brianem Rawlingiem, Stevem Lipsonem czy Paddym Daltonem.

Na początku bieżącego roku Keating powrócił z nowym albumem, pt. Time of my Life, Płyta dotarła do 4. miejsca brytyjskiej listy przebojów Official Album Chart. Promowały ją takie single jak Let Me Love You, Breathe, As Long as We’re in Love oraz In Your Arms.

Wraz z wydaniem nowej płyty Ronan Keating rozpoczął działalność koncertową. Artysta wystąpił już w tegorocznej niemieckiej edycji Night of the Proms. Już pod koniec marca polscy fani będą mieli okazję usłyszeć Irlandczyka na koncertach w Warszawie oraz Łodzi.

Oprócz Ronana Keatinga podczas Night of the Proms Polska wystąpią także: Anastacia – amerykańska gwiazda pop, autorka takich przebojów jak Left Outside Alone czy I’m Outta Love, UB40 – legendarna brytyjska grupa, która na nowo zdefiniowała gatunek reggae, Natalie Choquette – kanadyjska śpiewaczka operowa, ceniona za oryginalne interpretacje klasycznych utworów, oraz artyści znani już z poprzednich edycji: światowej sławy orkiestra Il Novecento pod dyrekcją Alexandry Arrieche, Akademicki Chór Politechniki Łódzkiej oraz John Miles – brytyjski wokalista, autor tekstów i kompozytor, który bierze udział w niemal każdej edycji Night of the Proms

Wkrótce odsłona także polskiej gwiazdy, a już w najbliższą sobotę, 7 stycznia, w Programie Drugim Telewizji Polskiej będzie można obejrzeć najciekawsze fragmenty ubiegłorocznej edycji Night of the Proms Polska. O godzinie 23.00 wyemitowane zostaną m.in. występy Zucchero, Lisy Stansfield i Simple Minds.

Koncerty Night of the Proms odbędą się 24 marca w Warszawie, w Hali Torwar oraz 25 marca w Łodzi, Atlas Arena.

Bilety, już od 49 zł, dostępne są poprzez sieć Eventim, w tym na stronie eventim.pl. W sprzedaży są miejsca siedzące na trybunach, a także siedzące na płycie. W Łodzi po raz pierwszy dostępne będą również miejsca stojące na płycie. Przygotowana została również specjalna oferta dla grup: przy zakupie 10 biletów w jednej kategorii – jeden bilet gratis. Zamówienia grupowe biletów wyłącznie pod adresem: bilety@notp.pl.