20 mln zł przeznaczono na rewitalizację EC-1 Południowy Wschód. Do końca 2018 roku powstanie tam Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej z dwoma ścieżkami tematycznymi.

Termin składania ofert na realizację inwestycji mija w poniedziałek (9 stycznia). – Szukamy wykonawcy, który przebudowałby obiekt na cele kulturalne. Będzie miał na to 23 miesiące – stwierdza Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

W 2018 roku EC-1 Południowy Wschód zostanie wyposażone i zrewitalizowane. 14 mln zł pochodzi z dotacji unijnej, a 4 mln zł z miejskiego budżetu.

W EC-1 będą m.in. wystawy poświęcone komiksowi (na 3 kondygnacjach) czy festiwal komiksu. Organizatorzy Centrum chcą także prowadzić projekty edukacyjne i rozwijać współpracę z firmami tworzącymi gry komputerowe. W części narracji interaktywnej powstaną ścieżki edukacyjne (światów interaktywnych, nowych technologii i tworzenia gier). Będą również ścieżki tematyczne wspólne dla narracji i komiksu (historyczna i krytyczna). Planowane są odwiedziny ponad 19 tys. osób.

Przypomnijmy, że EC-1 zostanie otwarte 17 listopada tego roku Centrum Nauki i Techniki.