Night of the Proms ponownie w Polsce i po raz pierwszy w Warszawie. Pierwszą gwiazdą polskiej edycji – legendarny zespół UB40

Night of the Proms wraca do Polski. Seria koncertów, która od ponad 30 lat cieszy się olbrzymią popularnością w Europie, po raz czwarty zawita do naszego kraju. Nadchodząca edycja odbędzie się 24 marca 2017 roku w Warszawie oraz 25 marca 2017 roku. W Warszawie ten unikatowy koncert odbędzie się po raz pierwszy. Pierwszą gwiazdą polskiej edycji 2017 jest legendarny zespół UB40.

Night of the Proms – to jedna z najważniejszych halowych imprez muzycznych na świecie, która narodziła się ponad 30 lat temu w Belgii. Główną ideą tego przedsięwzięcia jest unikatowe połączenie muzyki klasycznej z popularną muzyką rozrywkową w wykonaniu największych gwiazd. To interaktywna zabawa z publicznością, podczas której nowy wymiar przebojom muzyki pop nadaje kilkudziesięcioosobowa orkiestra symfoniczna oraz chór. Night of the Proms od wielu lat regularnie odbywa się m.in. w Belgii, Holandii, Niemczech, Danii, Francji i USA. Na scenach pojawiały się takie gwiazdy jak Sting, Andrea Bocelli, James Brown, Joe Cocker, Seal i wielu innych. W Polsce impreza po raz pierwszy odbyła się w 2014 roku. Wystąpili wówczas: OMD, Amy Macdonald, John Miles oraz Natalia Kukulska. W kolejnych latach w ramach Night of the Proms Polskę odwiedzili także Katie Melua i Kim Wilde w 2015, Zucchero i Lisa Stansfield w 2016 r.  Łączna widownia wszystkich polskich koncertów przekroczyła 20 tysięcy osób.

Pierwszą ogłoszoną gwiazdą nadchodzącej edycji jest legendarne UB40. Brytyjska grupa – to artyści, którzy na nowo zdefiniowali gatunek reggae, przemawiając swoją twórczością do różnych pokoleń oraz zyskując uznanie publiczności na całym świecie dzięki takim przebojom jak Red Red Wine czy (I Can’t Help) Falling in Love with You. Ich występ w Polsce zbiega się ze szczególnym wydarzeniem – muzycy ogłosili, że wkrótce zamierzają wydać nowy album, Unplugged, na którym usłyszymy ich klasyczne przeboje w nowej, akustycznej aranżacji.

– To pierwszy raz, kiedy postanowiliśmy przearanżować nasze najlepsze utwory na akustyczne wersje. Wszystko brzmi bardzo świeżo. Jest to coś całkiem innego niż to, co do tej pory zrobiliśmy. Kiedy grywaliśmy nasze piosenki w stacjach radiowych, nie mogliśmy używać wszystkich instrumentów, wobec tego wpadliśmy na pomysł stworzenia nowych, akustycznych aranżacji – stwierdził Ali Campbell, wokalista UB40

Na Night of the Proms 2017 publiczność będzie mogła usłyszeć także unikatową wokalistkę – Natalie Choquette. Kanadyjska śpiewaczka operowa jest ceniona za oryginalne interpretacje klasycznych utworów, którym nadaje zupełnie nowy wymiar dzięki swojemu wyjątkowemu poczuciu humoru. Choquette występowała we wszystkich najważniejszych operach na świecie. Dla polskiej publiczności zaśpiewa po raz pierwszy.

Podczas Night of the Proms 2017 wystąpią także artyści, których mieliśmy okazję zobaczyć na poprzednich edycjach w naszym kraju. Do Polski powrócą: światowej sławy orkiestra Il Novecento pod dyrekcją Alexandry Arrieche, Akademicki Chór Politechniki Łódźkiej oraz John Miles – brytyjski wokalista, autor tekstów i kompozytor, który bierze udział niemal w każdej edycji Night of the Proms. Artysta jest znany ze współpracy z Andreą Bocellim oraz wspólnych tras koncertowych z Tiną Turner. Stałym elementem NOTP jest wykonanie jego piosenki Music, która idealnie oddaje filozofię imprezy:

Music was my first love.
And it’ll be my last.
Music of the future.
And music of the past.

Odsłona kolejnych gwiazd już wkrótce!

Koncerty Night of the Proms odbędą się 24 marca w Warszawie w Hali Torwar oraz 25 marca w Łodzi, Atlas Arena.

Bilety, już od 49 zł, dostępne są poprzez sieć Eventim, w tym na stronie eventim.pl. W sprzedaży są miejsca siedzące na trybunach, a także siedzące na płycie. W Łodzi po raz pierwszy dostępne będą również miejsca stojące na płycie. Przygotowana została również specjalna oferta dla grup: przy zakupie 10 biletów w jednej kategorii – jeden bilet gratis. Zamówienia grupowe biletów wyłącznie pod adresem: bilety @notp.pl.