Koncert Hey zakończy jesienny sezon w Wytwórni

Hey jeden z najważniejszych polskich zespołów rockowych, od lat wpływający na historię polskiej muzyki. Od 1992 r. serwuje nam znakomite kompozycje opatrzone poruszającymi i szczerymi tekstami Katarzyny Nosowskiej.

17.12.2016 GODZ. 20:00 (SOBOTA)
HEY

Bilety:
Przedsprzedaż do 6 grudnia: 50 zł – ulgowe, 55 zł – normalne

Od 7 grudnia: 55 zł – ulgowe, 60 zł – normalne

Pierwsza płyta Hey’a „Fire”, wydana w 1993 r., jest dziś jedną z najmocniejszych pozycji kanonu polskich albumów rockowych.

Przez ponad 20 lat działalności zespół żeni różne gatunki muzyczne – grunge, rock alternatywny i elektronikę. Po wydaniu dziesiątego studyjnego albumu „Do Rycerzy, do Szlachty, doo Mieszczan” postanowił jeszcze raz zmierzyć się z akustycznymi aranżacjami swoich piosenek i wydał zarejestrowany w Filharmonii Szczecińskiej album „Hey w Filharmonii Szczecin”.

Ten album to nie tylko powrót do  „Hey MTV Unplugged”, ale także do rodzinnego miasta, w którym powstał Hey. Płyta ukazała się w czerwcu 2015 roku.

Natomiast nowy studyjny album miał premierę 22 kwietnia 2016 roku. Jego tytuł to „BŁYSK”, a promują  go  single „Prędko, prędzej” oraz „Historie” – obydwa utwory  dotarły do 1 miejsca legendarnej LP3. Jeszcze przed ukazaniem się nowego krążka, zespół pokusił się o niezwykły eksperyment, a mianowicie zagrał serię klubowych koncertów „przebłysk”, podczas których, publiczność mogła zapoznać się z całym materiałem  z nadchodzącej płyty.

Na jego trasie nie zabrakło łódzkiej Wytwórni. Nie zabraknie jej i tym razem. Do zobaczenia 17 grudnia przy Łąkowej 29.