Koncert Czesław Śpiewa już w grudniu w Wytwórni

Pierwszego grudnia na scenie klubu Wytwórnia wystąpi Czesław Mozil. Muzyk powraca do naszego miasta po dłuższej przerwie. Czym zaskoczy łódzką publiczność?

01.12.2016 GODZ. 20:30 (CZWARTEK)
CZESŁAW ŚPIEWA

Bilety:
przedsprzedaż: bilety ulgowe: 50 zł, bilety normalne: 55 zł.

w dniu koncertu: bilety ulgowe: 55 zł, bilety normalne: 60 zł.

Muzyczna armia Czesława Mozila, czyli zespół Czesław Śpiewa, wystąpi na scenie Wytwórni 1 grudnia.

Za jurorem popularnego talent show stoją absolwenci Royal Danish Music Academy i Rhythmic Music Conservatory, których muzyka jest wypadkową nietuzinkowych żartów i biograficznych anegdot każdego z nich. W koncertowym repertuarze Czesław Śpiewa, poza piosenkami z najnowszej płyty, znajdą się także przeboje z dwóch poprzednich krążków zespołu – „Debiut” i „Pop” –  oraz dorobek pierwszego zespołu Czesława Mozila – Tesco Value.

Muzycy zabiorą słuchaczy w zwariowaną podróż do krainy finezyjnych dźwięków tanga, popu, folku i awangardy, używając przy tym szerokiej gamy instrumentów. Szklane dzwoneczki, rozmaite dęciaki, akordeony i ukulele to tylko kilka elementów spośród wielu trybików tej muzycznej machiny.

Zespół ma na koncie prawie 13 milionów wyświetleń pierwszego, wielkiego hitu „Maszynka do Świerkania”, który podbił listy przebojów, zdobywając m.in. pierwsze miejsce na liście radiowej „Trójki”.

Pierwszy  album „Debiut” sprzedał się w nakładzie blisko 100 tysięcy , a kolejny –  „Pop” – pokrył się  podwójną Platyną . Ostatni, bardzo dobrze przyjęty przez krytyków muzycznych album „Czesław Śpiewa Księga Emigrantów cz.1”  również zbliżył się do statusu Złotej Płyty.

Czesław Śpiewa zdobył również uznanie polskich krytyków muzycznych, otrzymując 15 nominacji do Fryderyków, nagród polskiej branży muzycznej, mając na koncie trzy zdobyte statuetki. Do tej pory zespół zagrał ponad 800 koncertów w Polsce i za granicą m.in. na Roskilde Festival ,  OFF Festival, Męskie Granie.