1. Zobaczysz jak powstają tatuaże

Powszechnie wiadomo, że tatuowanie polega na wprowadzaniu tuszu pod skórę i jest zabiegiem bolesnym. To niewiele. Podczas Łódź Tattoo Konwent będzie można zaobserwować cały proces powstawania tatuażu: od projektowania wzoru i przygotowania miejsca do pracy, przez przenoszenie rysunku na skórę po konturowanie, wypełnianie i cieniowanie tatuażu. To doskonała okazja do zapoznania się z technikami i sprzętem używanym do tatuowania ciała.

2. Poznasz ofertę lokalnych salonów tatuażu

Osoby zainteresowane sztuką tatuażu potrafią wymienić kilka salonów tatuażu, działających w ich mieście. Jednak ciężko jest być w tym temacie na bieżąco, ponieważ w związku z rosnącym popytem na wzory na ciele, ciągle otwierają się nowe, profesjonalne studia. Przed wyborem tatuatora lepiej zapoznać się z ofertą różnych salonów, a nie korzystać z usług pierwszego, który rzuci się nam w oczy lub został polecony przez znajomego, który może mieć zupełnie odmienny gust. Przeglądając portfolia z lokalnych salonów tatuażu, które pojawią się na Tattoo Konwent można wybrać artystę, który spełni wszystkie nasze oczekiwania.

3. Zobaczysz kto tatuuje w innych miastach

Chociaż możliwe, że w Twoim mieście działają mistrzowie tatuażu, czasem warto zapoznać się z ofertą salonów z innych miejscowości. Tatuaż to ozdoba na całe życie. Lepiej poświęcić jeden dzień na podróż, by wrócić do domu z wymarzonym tatuażem.

4. Sprawdzisz co jest na topie

Tatuaż przez lata ewoluował. Dzisiaj tatuatorzy są w stanie stworzyć na ciele klienta nawet fotorealistyczny wzór. Jednak nie wszyscy marzą o motywie wykonanym w takim stylu. Podobno równie modne są aktualnie tatuaże typu newschool czy dotwork. Na konwencji można nie tylko odkryć najbardziej odpowiadającą nam stylistykę wzoru, ale także znaleźć inspirujące motywy tatuażu – zarówno w portfoliach tatuażystów, jak i na ciele odwiedzających. Chociaż w świecie tatuażu również panują pewne trendy, najważniejsze, aby tatuaż podobał się przede wszystkim właścicielowi.

Aby zrobić sobie tatuaż na Łódź Tattoo Konwent, należy zwrócić się bezpośrednio do wybranego salonu, znajdującego się na liście wystawców tej konwencji. W czasie wydarzenia artyści z całego kraju ciężko pracują w swoich boksach, tatuując umówionych wcześniej klientów. Część tatuatorów czeka również na odwiedzających, którzy zdecydują się zrobić sobie tatuaż „z biegu”. Z myślą o takich osobach, przygotowywane są tzw. Flashe, czyli gotowe wzory, często wykonywane w promocyjnych cenach.

6. Zakryjesz „błędy młodości”

Nie wszystkie tatuaże są przemyślane. Jeśli w przeszłości zrobiłeś sobie wzór, na który dzisiaj patrzysz z niechęcią, możesz zdecydować się na tzw. cover. Tatuator wykona nowy motyw na ciele, tak aby zakryć niechcianą ozdobę.

7. Porozmawiasz z tatuatorem

Często nasze oczekiwania względem wymarzonego tatuażu są niemożliwe do realizacji. Problematyczny bywa rozmiar wzoru, wybrane miejsce na ciele lub sam pomysł na motyw. Najlepiej poruszyć ten temat w rozmowie z doświadczonym tatuatorem. Ważne jest, aby sprawdzić czy tatuażysta rozumie naszą wizję i czy specjalizuje się w odpowiednim stylu. Dzięki Tattoo Konwent nie trzeba krążyć po całym mieście – od studia do studia. Na miejscu można będzie spotkać niemal 300 tatuażystów i spośród nich wybrać najodpowiedniejszego. To niepowtarzalna okazja, aby przyjrzeć się z bliska pracy konkretnego artysty, a nie opierać swojego wyboru jedynie na wyselekcjonowanych zdjęciach na facebookowym fanpage’u.

8. Umówisz się na sesję

Jeśli nie uda ci się zrobić tatuażu na konwencji lub potrzebujesz więcej czasu na przemyślenie swojego pomysłu, możesz umówić się na sesję w innym terminie. Okres oczekiwania na wizytę w salonie bywa różny – w zależności od artysty. Niektórzy są dostępni od zaraz, inni prowadzą zapisy raz w roku.

9. Dowiesz się kto jest najlepszym tatuatorem 

Jeśli nie masz jeszcze żadnego tatuażu możesz po prostu obserwować obrady Jury, które na scenie głównej festiwalu będzie wybierać zwycięzców spośród konkursowych prac.

10. Wystawisz swój tatuaż w konkursie

Jeśli posiadasz już tatuaż i wykonał go artysta z salonu, który wystawia się na tej edycji konwentu, możesz zgłosić go do konkursu na najlepszy tatuaż. Do wyboru masz aż 11 różnych kategorii. Jeden wzór może zostać wystawiony tylko do jednego konkursu. Obrazy na ciele ocenia Jury złożone z cenionych artystów polskiej sceny tatuażu, a wyróżnienie otrzymuje zarówno artysta, jak i posiadacz wzoru.

11. Kupisz sprzęt do tatuowania

Jeśli chciałbyś spróbować swoich sił w zawodzie tatuatora lub masz już spore doświadczenie i szukasz nowego sprzętu, na Łódź Tattoo Konwent kupisz wszystkie potrzebne akcesoria: maszynki, tusze, kosmetyki do pielęgnacji itp.

12. Weźmiesz maszynkę do ręki po raz pierwszy i wytatuujesz banana

Jeśli marzysz o samodzielnym wykonaniu tatuażu, powinieneś wybrać się do boksu BANANA-INK, gdzie czekać będzie na Ciebie Sasky. Stworzony przez niego projekt umożliwia każdej osobie sprawdzenie się w roli tatuatora. Śmiałkowie dostaną do ręki profesjonalną maszynkę i wykonają samodzielnie zaprojektowany wzór na bananie. Skóra tego owocu ma właściwości podobne do ludzkiej, dlatego bez problemu można ćwiczyć na niej konturowanie czy cieniowanie.

13. Zrobisz sobie kolczyka

Piercing od zawsze był silnie powiązany z kulturą tatuażu. Wśród tatuatorów pracujących na konwencji, można spotkać doświadczonych piercerów, którzy wykonają każde, nawet najbardziej skomplikowane przekłucie.

15. Obłowisz się w gadżety

Tatuatorzy dbają o to, aby ich boksy wyróżniały się spośród stanowisk konkurencji. Wielu z nich rozdaje ciekawe gadżety, w szczególności specjalnie zaprojektowane na tę okazję wlepki.

16. Poznasz ludzi o podobnych zainteresowaniach

Na każdej edycji Tattoo Konwent pojawia się od 5 000 do 8 000 tysięcy osób zafascynowanych sztuką tatuażu. To doskonała okazja do wymiany doświadczeń i poznania ciekawych ludzi.

17. Poczujesz się jak VIP

Tattoo Konwent oprócz standardowych biletów w przedsprzedażowej cenie od 35 do 45 zł, oferuje również specjalną wejściówkę VIP za 200 zł. VIPy mogą korzystać ze specjalnej strefy, gdzie spotkać można artystów, skorzystać z cateringu i napić się darmowego drinka. Do każdego biletu VIP dodawana jest kolekcjonerska koszulka.

18. Napełnisz brzuch na zlocie foodtracków

Przy Hali Expo staną foodtracki, które przyjadą na konwent z różnych zakątków kraju. Ich MENU obfitować będzie w zróżnicowane specjały: od burgerów po curry. Nie zabraknie również dań wegańskich.

19. Spróbujesz rzemieślniczego piwa

Podczas wydarzenia można odprężyć się z kuflem piwa w ręku. W piwnych beczkach znajdzie się złoty napój wyprodukowany przez browar Kraftwerk.

20. Usłyszysz legendarnego Dezertera na żywo

W sobotni wieczór dla publiczności zagra legenda polskiego punk rocka – zespół Dezerter. Grupa od 35 lat zajmuje czołowe miejsce na polskiej scenie alternatywnej.

21. Zatańczysz pogo na innych koncertach punk rockowych

W programie znalazły się występy jeszcze dwóch punk rockowych zespołów: Bulbulators i Royal Spirit

22. Usłyszysz utwory z niewydanej jeszcze płyty Kuby Knapa

Kuba Knap zagra swój przedpremierowy koncert podczas II dnia konwentu.

23. Zobaczysz jak na scenie radzi sobie Kartky

Niedzielny lineup stworzono z myślą o fanach hip-hopu. Przed publicznością pojawi się również Kartky, młody reprezentant sceny hip-hopowej.

24. Podniesiesz sobie poziom adrenaliny, podczas pokazu połykania mieczy

Na scenie pojawi się Maryanne Magdalen, piękna artystka specjalizująca się w starożytnej sztuce połykania mieczy.

25. Będziesz świadkiem ognistego rytuału podczas fireshow

Kolejną kobietą, która zdominuje scenę Tattoo Konwent będzie Agata Piesiewicz specjalizująca się w sztuce cyrkowej. Artystka podczas swojego show z udziałem ognia wcieli się w rolę tajemniczej szamanki.

26. Dowiesz się jak brzmi Hand Pan – jeden z najmłodszych instrumentów świata

Ze sceny głównej popłyną delikatne dźwięki pochodzące z Hand Pana. Marcin Jaskowski zaprezentuje możliwości tego rzadkiego instrumentu przed publicznością konwentu.

27. Dotkniesz karoserii oldschoolowych motocykli i samochodów

Strefa Hot Ball przygotowana została z myślą o fanach motoryzacji. Stacjonować w niej będą między innymi hot rody, amcary oraz zjawiskowy pickup.

28. Zobaczysz dzieła sztuki wykonane przez tatuatorów

30. Zaszalejesz na afterparty

Z soboty na niedzielę, w klubie odbędzie się afterparty, przygotowane z myślą o uczestnikach wydarzenia. Dla uczestników festiwalu wstęp do lokalu będzie darmowy.

31. Zrobisz piękne zdjęcia lub zbierzesz materiały na bloga

Jeśli fascynujesz się fotografią to Tattoo Konwent jest doskonałym miejscem do praktykowania tej pasji, dzięki ogromnej liczbie kolorowych, wytatuowanych ciał, ciekawym osobowościom i licznym atrakcjom.

32. Spędzisz ciekawie czas ze swoim dzieckiem

Tattoo Konwent to impreza rodzinna. Dzieci do 12 roku życia uczestniczą w wydarzeniu za darmo. Na terenie festiwalu działa specjalna strefa animacyjna dla najmłodszych.

33. Zrelaksujesz się przy muzyce elektronicznej

Po całym dniu zwiedzania, będziesz mógł odpocząć z dala od tłumów. W strefie chill znajdą się wygodne pufy, a o oprawę muzyczną zadbają uzdolnieni Dj’e.

34. Skorzystasz z usług profesjonalnego barbera

Panowie będą mieli okazję zmienić swoją fryzurę i zadbać o brodę. Na terenie festiwalu działać będzie BARBER EXPO, prowadzone przez profesjonalistów na co dzień pracujących w sieci popularnych barbershopów BUTTER Cut. Od kilku lat można zauważyć wzmożone zainteresowaniem męskimi fryzurami w stylu retro.

Łódź Tattoo Konwent to ostatni w tym roku przystanek największego cyklu spotkań z tatuażem artystycznym. Na następną, XX edycję wydarzenia trzeba będzie poczekać do przyszłego roku. Być może warto odwiedzić festiwal jeszcze przed podjęciem noworocznych postanowień. Po wizycie na konwencji jednym z nich będzie z pewnością „w 2017 zrobię sobie tatuaż”.