W tym roku miasto nie zacznie realizować budowy terenów rekreacyjnych przy Stawach Wasiaka. Nie będzie także odwiertów geotermalnych. 

Przeciągająca się procedura przetargowa spowodowała, że nie powstaną w 2016 roku tereny rekreacyjne przy Stawach Wasiaka. Takie zadanie ma pojawić się w Wieloletniej Prognozie Finansowej w budżecie na 2017 rok. Rada Miejska wyraził zgodę także, by z budżetu na 2016 rok skreślić 100 tys. zł na odwierty geotermalne. Teoretycznie ma zająć się tym miejska spółka.

Dodatkowe pieniądze zostaną przeznaczone dla instytucji edukacji i kultury. Centralne Muzeum Włókiennictwa musi zakupić nowy samochód do przewozu eksponatów (139 tys. zł), a Centrum Dialogu naprawić klimatyzację (97 tys. zł). 10 tys. zł otrzyma PM nr 218 przy ul. Jurczyńskiego 1/3 na zakup zmywarki. Kilku tysięczne środki dostaną biblioteki, przedszkola i szkoły, które wydadzą na nowości wydawnicze, imprezy mikołajkowe oraz zakup pomocy dydaktycznych.

10 tys. zł będzie przeznaczonych na budowę drogi podziemnej w Nowym Centrum Łodzi. Ma ona służyć dojazdom do parkingów podziemnych i terenów usługowych. Kolejne dofinansowanie do drogi pojawi się w budżecie na 2017 rok.