Uchwalono podatki od nieruchomości i środków transportu na 2017 rok. Nie zostaną podniesione opłaty za wodę, ścieki i wywóz śmieci, a wzrosną koszty pobytu dziecka w żłobku.

Podatki od nieruchomości i środków transportu zostały przyjęte przeważnie zgodnie z maksymalnymi stawkami proponowanymi przez Ministerstwo Finansów.

Zdaniem radnych Prawa i Sprawiedliwości to ministerstwo powoduje niższe podatki, a nie władze miasta. – Nie da się podwyższyć ponad wartości zawarte w obwieszczeniu Ministerstwa Finansów. – mówił Włodzimierz Tomaszewski (PiS), radny Rady Miejskiej. – Zobaczymy jakie będą podwyżki biletów na początku następnego roku – dodał.

O 55 zł wzrosną opłaty za pobyt dziecka w żłobku i wyniosą 240 zł (wzrost ok. 30%). Są one jednak jedne najniższych w Polsce. – Nie pokrywają one w pełni pobytu dziecka – stwierdza Mateusz Walasek, przewodniczący klubu Platformy Obywatelskiej w Radzie Miejskiej.

Zdaniem radnego Prawa i Sprawiedliwości Marcina Zalewskiego podwyższanie opłat to drenowanie kieszeni portfela dla łódzkich rodzin.