W czwartkowy wieczór (3 listopada) w łódzkim klubie Wytwórnia (ul. Łąkowa 29) wystąpił Kazik Staszewski z formacją KULT.

Kult to zespół, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Muzycy, którzy od ponad trzech dekad niezmiennie elektryzują publiczność ponownie zagrali koncert w łódzkiej Wytwórni.

Zespół powstał na początku 1982 roku w Warszawie. Pierwszy koncert zagrał 7 lipca 1982 roku w warszawskim klubie „Remont”. Liderem został Kazik Staszewski.

Polscy radiosłuchacze znają doskonale ponad 30 utworów Kultu z niezliczonych list przebojów, na których królowały m.in. „Piosenka młodych wioślarzy”, „Do Ani”, „Krew Boga”, „Polska”, „Parada wspomnień”, „Rząd oficjalny”, „Baranek”, „Kochaj mnie, a będę twoją”, „Gdy nie ma dzieci”.

Kult zagrał ponad 3000 koncertów. Występował nie tylko w Polsce, ale również gościł na koncertach w Brazylii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Niemczech, Czechach, Szwecji, Stanach Zjednoczonych.

Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji z koncertu formacji KULT w klubie Wytwórnia autorstwa Stanisława Wadasa z serwisu EventPack.pl.