Tegoroczny sezon festiwali związanych ze sztuką tatuażu zakończy się w dniach 26 i 27 listopada w  Łodzi, podczas pierwszej w tym mieście edycji Tattoo Konwent, największego w Polsce cyklu wydarzeń związanych z tatuażem. Główną atrakcją imprezy jak zwykle będzie możliwość obejrzenia najlepszych tatuatorów w akcji. Tym razem na Tattoo Konwent będzie ich pracowało ponad 250. W programie odbywającego się w Hali Expo wydarzenia znajdują się między innymi: punk rockowe koncerty legendarnego Dezertera, Bullbulators i Royal Spirit oraz występy artystów hip-hopowych: Kuby Knapa i Kartky’ego.

archiwum_tattoo_konwent_20132Sezon na długie rękawy rozpoczął się na dobre, dlatego Łódź Tattoo Konwent to ostatnia szansa dla posiadaczy tatuaży, by w pełnej krasie zaprezentować rysunki na swoim ciele. Festiwal od lat tworzony jest z myślą o osobach zainteresowanych sztuką ozdabiania ciała podskórnymi obrazami. To jedyna w swoim rodzaju okazja, aby w jednym miejscu spotkać czołowych artystów polskiej sceny tatuażu. Wydarzenie może okazać się szczególnie ciekawe dla tych, którzy posiadają niewielką wiedzę na temat sztuki tatuowania ciała i jeszcze nigdy nie mieli okazji przekroczyć progu profesjonalnego salonu. Na Tattoo Konwent można bez skrępowania obserwować pracujących artystów i przyjrzeć się procesowi powstawania rysunków na ciele od początku do końca. Udział w festiwalu daje możliwość wyrobienia sobie prawidłowego obrazu tego jaki jest tatuaż w Polsce i jak zmieniła się ta sztuka na przestrzeni ostatnich lat. Uczestnicy Tattoo Konwent, którzy przyznają, że wciąż archiwum_tattoo_konwent_2016_fot_janusz_millernie ozdobili swojego ciała żadnym wzorem w znacznej większości deklarują chęć wytatuowania swojego ciała. Problematyczny jest dla nich wybór motywu, który chcieliby nosić na ciele do końca życia. Prace powstające na Tattoo Konwent stanowią idealne źródło inspiracji dla poszukujących tatuażu dla siebie. Artyści pojawiający się na konwentach nie tylko tworzą autorskie, kreatywne wzory, ale również posługują się maszynkami z niezwykłą precyzją. Dzięki temu ich prace mają szansę zwyciężyć w festiwalowych konkursach na najlepsze tatuaże. Szeroki wachlarz kategorii konkursowych daje szansę na wygraną zarówno zjawiskowym rękawom wykonanym w stylu realistycznym, jak i drobniejszym, oldschoolowym rysunkom. W Łodzi pojawi się 250 artystów z salonów tatuażu z całej Polski, a ich prace oceni Jury.

Dezerter i inne gwiazdy sceny Tattoo Konwent

Chociaż część programu wydarzenia wciąż pozostaje tajemnicą, już dziś na liście atrakcji Łódź Tattoo Konwent można znaleźć koncerty artystów, których nie trzeba przedstawiać fanom polskiej sceny punk rockowej. Dla publiczności zagra legendarny Dezerter, a jego występ poprzedzi popis znanej grupy Bullbulators i lokalnego zespołu Royal Spirit. Pochodzący z Warszawy zespół Dezerter odegrał kluczową rolę dla rozwoju punk rocka w Polsce i chociaż powstał w latach 80., wciąż zajmuje czołowe miejsce na liście reprezentantów gatunku, przyciągając tłumy na wszystkie swoje koncerty. Grupa Bullbulators w swojej karierze również zagrała setki koncertów, w tym trzy na wydarzeniach z cyklu Tattoo Konwent. Festiwalowi tatuażu rodem z Gdańska zawsze towarzyszy zróżnicowany repertuar muzyczny. Dla osób, które wolą rap od krzykliwego wokalu wystąpi Kuba Knap i Kartky. Kuba Knap, będący przedstawicielem młodego pokolenia raperów, ma na koncie trzy albumy i występy na największych hip-hopowych festiwalach, takich jak Hip-Hop Kemp czy Mazury Hip-Hop. Kartky to zdolny reprezentant QueQuality, charakteryzujący się niskim i surowym wokalem. W jego repertuarze znaleźć można zarówno urbanistyczne ballady, jak i utwory w konwencji bragga.

archiwum_katowice-tattoo-konwent_2014_fot-ewa-maruszak

Dla każdego coś dobrego

Tattoo Konwent nie zawodzi również pod względem nieszablonowych atrakcji, a występy artystyczne stanowią nieodłączny element każdej konwencji z cyklu. Tym razem widzowie obejrzą wyjątkowy pokaz połykania mieczy w wykonaniu urokliwej Szwedki Maryanne Magdalen. Na łódzkiej konwencji nie może zabraknąć Sasky’iego z Banana INK, który pomoże postawić odwiedzającym pierwsze kroki w karierze tatuatora. W boksie znajdującym się w strefie wystawienniczej każdy będzie mógł wziąć do ręki profesjonalną maszynkę i wykonać tatuaż na skórce od banana. W strefie Hot Ball da się wyczuć klimat bezkresnych, motocyklowych tras, a na fanów dobrego piwa przygotowane zostanie menu zawierające rzemieślnicze trunki. Tattoo Konwent to również impreza rodzinna. W trakcie trwania każdej edycji festiwalu działa strefa animacyjna, gdzie można zostawić swoje pociechy pod opieką profesjonalnych animatorów. Każda edycja festiwalu to także niepowtarzalna okazja do zakupu oryginalnej odzieży i akcesoriów.

Bilety na Łódź Tattoo Konwent

Bilety na wydarzenie dostępne są w przedsprzedaży w cenach 35 zł za bilet jednodniowy i 45 zł za karnet dwudniowy. Istnieje również możliwość zakupienia biletu 3-osobowego w cenie 115 zł i wejściówki VIP za 200 zł. Bilety i dodatkowe informacje znaleźć można na http://lodz.tattookonwent.pl/ .

archiwum_tattoo_konwent_20131