W poniedziałkowy wieczór (31 października) klubie New York odbył się koncert zespołu CLOSTERKELLER czołowego przedstawiciela nurtu tzw. „klimatycznego” rocka. W ramach trasy koncertowej „ABRACADABRA TOUR 2016” grupa odwiedziła także Łódź.

Liderką zespołu jest Anja Orthodox – jedna z czołowych, polskich wokalistek rockowych, z charakterystycznym głosem, charyzmą i manierą wokalną. Teksty Anji  to mroczna i pełna metafor poezja stanowiąca bardzo ważny atut zespołu Closterkeller. Grono słuchaczy Closterkeller jest bardzo szerokie. Bierze się to niewątpliwie z dużej różnorodności stylistycznej utworów zespołu. Od czasów debiutu muzyka grupy przeszła ewolucję od chorych, zimnofalowych brzmień, poprzez flirt z ciężkim metalem, aż do psychodelicznego, nieco „zakręconego” pop-rocka. A cała ta muzyczna budowla tworzy niesamowitą atmosferę na scenie i dumnie stoi na potężnym, gotyckim fundamencie.

 Grupa grała na największych scenach w Polsce, również supportując takie zagraniczne gwiazdy, jak: Jethro Tull, Cocteau Twins, Clan Of Xymox, Diary Of Dreams, Lacrimosa, Paradise Lost czy Fields of the Nephilim.

Koncert zespołu Closterkeller to doskonałe kompozycje i aranżacje i perfekcja wykonania przez wokalistkę Anje. Usłyszeliśmy starsze, oraz parę nowych utworów zespołu. Fani zespołu i licznie przybyła publiczność była zachwycona a atmosfera w klubie gorąca, koncert zakończył się dwoma bisami.