Tegoroczna kwesta na rzecz ratowania zabytków Starego Cmentarza będzie trwała 4 dni. W zbieranie datków zaangażują się m.in. politycy, harcerze i stowarzyszenia patriotyczne.

Kwesta rozpocznie się 29 października (kwestowanie harcerzy), 30 października (Towarzystwo Opieki nad Starym Cmentarzem), 31 października (środowiska kombatanckie) oraz 1 listopada (samorządowcy, politycy, aktorzy, dziennikarze i znani Łodzianie).

W ubiegłym roku zebrano 92 tys. zł. Odnowiono 12 pomników (jedna realizacja to dokończenie renowacji z poprzedniego roku). Nagrobki znajdują się po katolickiej i ewangelickiej części cmentarza.

Renowacji doczekały się pomniki m.in. rodziny Brzozowskich (lekarza i działaczki PCK dłuta Wacława Konopki, prezydenta Łodzi Andrzeja Rosickiego   (współorganizator i dyrektor Towarzystwa Kredytowego), rodziny Starzyńskich (Artur Starzyński to lekarz neurolog dyrektor szpitala w Kochanówce i walczący o poprawę stanu sanitarnego miasta Inspektor Sanitarny) czy Jarischów (założyciele tkalni i fabryki przy ul. Piotrkowskiej 153).