W poniedziałek (31 października) w Wytwórni nastąpi wyjątkowe połączenie rapu, reggae i dancehallu. Na jednej scenie wystąpią Grubson i Mesajah. Zapowiada się niesamowity halloweenowy wieczór.

GRUBSON I MESAJAH NA HALLOWEEN

Bilety:
przedsprzedaż: 40 zł – ulgowe / 45 zł – normalne

w dniu koncertu: 50 zł – ulgowe / 55 zł – normalne

GrubSon czyli Tomasz Iwańca – sam zaczął tworzyć już na przełomie lat 1997-1998 – w grupach Po 3-na różnica i Wolność słowa. W latach 2003-2004 wydał pierwszy solowy nielegal „N.O.C.” (Nowiny Osiedle Chrabowa). Płyta prezentuje eklektyczne oblicze GrubSona – można było usłyszeć na niej rap, ruffneck czy dancehall – produkcją muzyki także zajął się on sam.

Dzięki płycie muzyk zaczął coraz więcej koncertować. Wkrótce poznał ekipę Bezkres – której staje się członkiem – tworząc Wspólny Mianownik Soundsystem, z którym to coraz bardziej zagłębiał się w rytmy reggae i dancehall. W 2005 roku poznał Metrowego – który także staje się członkiem WMS – i zaczął pracę nad kolejnym solowym krążkiem, a oprócz tego zajął się produkcją bitów dla coraz większej liczby osób. W rok później nawiązał krótką współpracę z Łódzkim Dread Squad’em, z którym miał wypuścić swoją legalną płytę – niestety projekt nie ujrzał światła dziennego. Niedługo później poznał DJ Feel-x’a i zacząłtworzyć w jego wytwórni Siła-Z-Pokoju.

W 2007 roku dzięki wygranemu konkursowi, GrubSon nagrał kawałek na III część producenckiej płyty Magiery i L.A – „Kodex”. Utwór z „Siła z pokoju”, który nagrał z Juniorem Stressem – wraz z kawałkiem Fokusa i Gurala – stał się singlem promującym wyżej wspomnianą produkcję. Płyta ta jeszcze bardziej otworzyła mu drogę na polskie parkiety – a jego charyzmatyczna postać i głos stały się rozpoznawalne w całej Polsce. W 2008 roku wytwórnia Feel-x’a wydała mixtape – „Siła-Z-Pokoju MixTape Vol.1” – oczywiście z udziałem GrubSona.

Rok później artysta zmienił „stajnię” tym razem na MaxFloRec, z którą podpisał kontrakt na debiutancką legalną płytę. We wrześniu 2009 r. światło dzienne ujrzał debiutancki album „O.R.S.”. Dzięki singlom „Nowa fala” oraz „Na szczycie” muzyk błyskawicznie wspinał się po szczeblach kariery. Prawdziwa jej eskalacja przypadła na rok 2011, kiedy to w styczniu ukazał się dwupłytowy album „Coś więcej niż muzyka”. Wydawnictwo sprzedało się jak ciepłe bułeczki i niespełna pół roku później pokryło  platyną.

Po dwóch świetnie przyjętych albumach rybnicki wokalista nie osiadł na laurach i przygotował nową płytę, która jest efektem ścisłej współpracy ze swoim DJ-em – BRK, który równie dobrze czuje się jako producent oraz raper. Owocem tej kolaboracji stał się wydany w maju 2012 roku album „Gruby Brzuch”. Niedługo po wydaniu albumu skład koncertowy tworzony przez: GrubSona, DJa BRK oraz Jotoskleję uzupełnił Jarecki.

W maju 2013r wykonawca zaczął koncertować z zespołem na żywo. Nowa formuła koncertowa przyjęła się świetnie. Na ten moment kolektyw koncertowy tworzą: GrubSon, DJ BRK (wokal, gramofony), Jarecki (wokal) oraz zespół SANEPID: Robert Cichy (gitara elektryczna, gitara akustyczna), Grzegorz Posłuszny (gitara basowa), Łukasz Bzowski (instrumenty klawiszowe), Michał Maliński (perkusja).

Rok 2014 dla zespołu był mocny jeśli chodzi o nowe wydawnictwa. GrubSon pojawił się gościnnie w jednym utworze z zespołem Pokahontaz na „Kodex V”. 16 czerwca ukazał się również drugi album duetu Jarecki/BRK. Na płycie pt. „Punkt Widzenia” nie zabrakło GrubSona – Tomasz dograł swoje wersy aż do czterech utworów.

4 marca 2015r to dzień premiery kolejnego solowego albumu GrubSona, który nosi tytuł „Holizm”.

2016 będzie rokiem Mesajah. Po świetnie przyjętych trzech poprzednich płytach „Ludzie Prości”, „Jestem Stąd” oraz „Brudna Prawda” – w 2016 roku przychodzi czas na kolejny, czwarty już album. Aktualnie Mesajah spędza ostatnie chwile w studiu, dokonując ostatnich muzycznych szlifów.

Mesajah – wokalista, autor tekstów, producent i kompozytor.  W 2008 roku zdecydował się na rozpoczęcie solowej kariery, wydając swój pierwszy album „Ludzie Prości”. Płyta zaskakiwała autorskimi interpretacjami reggae, dancehallu, dubu i hip-hopu. Album odniósł sukces, był sporym wydarzeniem na polskiej scenie reggae i cieszył się dużym zainteresowaniem mediów. Promował go utwór „Każdego dnia”, który do dziś pozostaje wielkim przebojem znanym nie tylko fanom gatunku reggae.

W lutym 2012 roku Mesajah wydał drugi solowy album pod tytułem „Jestem Stąd”. Zarówno tytuł krążka, jak i cała jego tematyka nawiązują do problemu dyskryminacji ludzi o odmiennym kolorze skóry. Autor nawołuje do tolerancji i równości, niezależnie od pochodzenia, wyznania czy poglądów. Krążek promują teledyski do utworów „Do rana”, „Ogień”, nagranego wspólnie z Kamilem Bednarkiem „Szukając Szczęścia”, a także rap one shot do utworu „Wiadomość”.

Trochę ponad rok później premierę miał trzeci krążek pt. „Brudna Prawda”. Album ten, zawierający utwory takie jak „Ten kraj”, „Beautiful Morning” czy hit „Lepsza Połowa”, ugruntował pozycję Mesajah na rodzimym rynku muzycznym.

Mesajah jest autorem zupełnie nowej jakości na polskiej scenie muzycznej. Energia towarzysząca jego występom jest tak niesamowita, że publiczność na koncertach bawi się aż do ostatniego dźwięku. Te zdolności i wielka przebojowość zapewniły mu możliwość występów na najważniejszych imprezach muzycznych. Koncertował między innymi podczas takich festiwali, jak One Love Sound Fest , Przystanek Woodstock, Ostróda Reggae Festival, Regałowisko i wielu innych. Towarzyszył na scenie takim artystom, jak: Gentleman, Shaggy, Sizzla, Junior Kelly, Stephen Marley, Wu Tang Clan, Anthony B czy Alborosie.