W czwartkowy wieczór (20 października) w  łódzkim klubie New York wstąpił zespół TSA, jeden z prekursorów polskiego heavy metalu.

Zespół powstał w roku 1979 w Opolu. Działalność grupy rozpoczęła się w składzie: Andrzej Nowak (gitara), Stefan Machel (gitara), Janusz Niekrasz (bas), Marek Kapłon (perkusja) i Marek Piekarczyk (vokal). Tego kultowego zespołu przedstawiać nie trzeba . Grupa zdobyła dużą popularność w latach 80. a koncerty przyciągały tłumy fanów spragnionych ostrej, metalowej muzyki.  Zespół wydał jedne z najważniejszych albumów polskiego heavy rocka, między innymi: „TSA” (1983) z utworami „Trzy Zapałki” i „Bez Podtekstów”, „Heavy Metal World” (1985) z „Kocicą”, „Maratończykiem” i doskonałym utworem tytułowym, czy „Rock’n’Roll” (1986), na którym znalazły takie utwory, jak „Pierwszy karabin” i „Wyciągam swoją dłoń”. Od czasu reaktywacji  w 2001 zespół  aktywnie koncertuje w nie zmienionym składzie, będąc ponownie jednym z najjaśniejszych ogniw polskiej sceny rockowej.

Koncert w New Yorku doskonały  , panowie w wyśmienitej formie zagrali najważniejsze utwory ze swojego długiego repertuaru. Fani TSA byli zachwyceni, a koncert zakończył się bisem . Po występie były wspólne zdjęcia, autografy i podpisywanie płyt.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z koncertu TSA w Łodzi.