Przeznaczono dodatkowe pieniądze na program in vitro oraz drobne remonty w muzeach i renowacje obrazów. Środki wcześniej chciano wydać na Mistrzostwa Europy w Siatkówce.

150 tys. zł zostanie dofinansowany Miejski Program In Vitro. Z tych pieniędzy będzie mogło skorzystać 30 par. W tym roku na program wydano 0,5 mln zł. W następnych latach rocznie będzie to 1 mln zł.

Miejska Galeria Sztuki zakupi za 10 tys. zł 10 prac prof. łódzkiej ASP Grzegorza Chojnackiego. 32 tys. zł otrzyma Centralne Muzeum Włókiennictwa na konserwację akwareli przedstawiających pałac i zakłady Juliusza Heinzla. 90 tys. zł dostanie Muzeum Miasta Łodzi na: przeniesienie zbiorów z Oddziału Sportu i Turystyki na plac Wolności z hali sportowej (50 tys. zł) oraz zakup wyposażenia do magazynu (40 tys. zł). Przeniesienie zbiorów, według Wydziału Kultury, jest spowodowane opłatami jakie rocznie ponosi muzeum za najem pomieszczeń w hali MOSiR-u. Wydatki na prezentację zbiorów to rocznie 75 tys. zł.

Wyjaśnijmy, że pieniądze na in vitro pochodzi z dofinansowania na rundę finałową Mistrzostw Europy w Siatkówce w 2017 roku. Miasto zabezpieczyło na ten cel 2,25 mln zł, ale te mecze zostaną ostatecznie rozegrane w Krakowie