W sobotni wieczór (15 października ) w sali kolumnowej Łódzkiego Domu Kultury odbył się koncert legendarnej angielskiej grupy black metalowej Venom Inc.

Venom  został założony pod koniec lat ’70 w Newcastle przez członków grupy Guilottine.  To thrash/black metalowy brytyjski zespół, któremu black metal zawdzięcza swoją nazwę (od nazwy płyty i utworu Black Metal). Na początku grupa funkcjonowała jako kwartet z Cronosem na basie, Mantasem na gitarze, Abaddonem na perkusji i Clive’em „Jesus Christ” Archerem na wokalu. W kwietniu 1980 roku kapela nagrała swoje pierwsze utwory: „Angel Dust”, „Raise the Dead” i „Red Light Fever”. Wkrótce potem Clive Archer odszedł i od tego czasu Venom działał jako trio. Dawni członkowie Venom  ponownie połączyli siły w projekcie pod szyldem Venom Inc. Muzycy ruszają w trasę koncertową z repertuarem Venom, zamierzają także nagrać nowy album.

Na wspólną trasę koncertową  Venom zaprosił cztery świetne zespoły : VITAL REMAINS amerykański  death metalwy zespół z wpływami black metalu i legendarnym gitarzystą  Tonym Lazaro który jako jedyny z oryginalnego składu występuje z nim nie przerwanie 21 lat. MORTUARY DRAPE to włoski zespół który gra bezkompromisowy i mroczny  black metal, który ewidentnie można nazwać kwintesencją muzyki okultystycznej. NERVOCHAOS  z Brazylii , mało u nas znany  grający różne odmiany metalu i thrash metalowy australijski  DESECRATOR. Gościnnie zagrał również zespół TRIAGONAL z Łodzi.

Zapraszamy do fotorelacji.