Jutro (6 października) rusza w kinie Wytwórnia 7.Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja. Będą pokazy filmowe, panele dyskusyjne oraz spotkania z reżyserami i aktorami.

Oficjalnie festiwal otworzy o godz.19:30, prowokujący do dyskusji, film „Aloys” w reżyserii Tobiasa Nolle. Projekcja opowiada historię prywatnego detektywa, który nagrywa okoliczne zdarzenia.Zdaniem organizatorów festiwalu to widz w tym filmie buduje historię. Wcześniej, bo już o godz. 15:00 można obejrzeć „Cinema Paradiso” Giuseppe Tornatore.

Na festiwalu, oprócz licznych projekcji, odbędzie się 5 paneli dyskusyjnych w tym np. z Tomaszem Raczkiem dotyczący programowania festiwali. W dyskusji o Łodzi filmowej wezmą udział: Anna Wróblewska (rzecznik prasowy Polskiego Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni), Anna Michalska z Muzeum Kinematografii, dr Ewa Ciszewska (Uniwersytet Łódzki) i Joanna Łapińska (Transatlantyk Festival).

Podczas imprezy pojawi się 50 gości m.in. reżyserzy Piotr Dumała i Wojciech Smarzowski, aktorzy Bartłomiej Topa i Marta Nieradkiewicz czy pionierka międzynarodowej promocji polskiego filmu Urszula Piasecka. Odbędą się również warsztaty radiowe i logopedyczne, konkurs animacji i etiud oraz „Krytyk Mówi”.

Pełen program festiwalu oraz informację o biletach i karnetach można znaleźć na stronie www.kameraakcja.com