Do końca października Zarząd Dróg i Transportu będzie sprawdzał zmiany w kursowaniu MPK. Głównym zagadnieniem jest linia autobusowa 89 łącząca osiedla Radogoszcz Wschód i Zachód.

Linia 89 jeździ na osiedlu Radogoszcz ul. Nastrojową i jest oblegana przez pasażerów, dlatego jeżdżą tam większe autobusy (z mini na solo). Jednak mieszkańcy uważają, że powinny się tam pojawić poduszki berlińskie, które zapewnią większe bezpieczeństwo. Wcześniej na Nastrojowej były progi zwalniające.

Inicjatywa Zmotoryzowani Mieszkańcy Łodzi proponuje także zmianę trasy linii 89, tak by nie jeździła ul. Nastrojową, bo to strefa zamieszkania. Urzędnicy z ZDiT-u twierdzą, że otrzymują korespondencję od mieszkańców zadowolonych z trasy linii 89, bo dzięki niej mogą dojechać do innych części Łodzi.Zaobserwowano także, że autobus 89 ma opóźnienia w rejonie ulic Okulickiego i Zgierskiej.

Innym problemem, który w najbliższym czasie będzie musiało rozwiązać miasto jest linia 58 obsługiwana obecnie przez prywatnego przewoźnika. Jednak zgodnie z umową powierzenia od początku roku linię ma przejąć MPK. Zmiany nie chcą pasażerowie korzystający z linii 58 uważają, że to pogorszy obsługę i punktualność linii 58. Obecnie będą analizowane możliwości prawne powierzenia 58 innej firmie niż MPK.