Teatr Szwalnia w październiku i listopadzie organizuje przegląd spektakli teatrów dokumentalnych. Wystąpią m.in. zespoły z Polski i Ukrainy.

Przegląd zacznie 5 października o godz. 19:00 koncertem pieśni ukraiński teatr Pralnya z Kijowa. Organizatorzy przewidzieli także wernisaż wystawy fotograficznej „nieDOKończone”. Dzień później ten sam zespół wykona sztukę „Jesteśmy” w reżyserii dyrektora festiwalu Marcina Brzozowskiego. W październiku wystąpi również teatr Trans-Atlantyk, który zaprezentuje „Album Karla Hoeckera” w reżyserii P. Bargetto. Jest to sztuka oparta na zdjęciach z obozu koncentracyjnego Auschwitz.

Listopad rozpocznie sztuka „Margarete” w reżyserii J.Turkowskiego. Widzowie w prywatnym mieszkaniu obejrzą przedstawienie „Pobyt tolerowany” w reżyserii W.Fibicha. W grudniu przyjadą  studenci z Wydziału Lalkarskiego z Białegostoku, którzy zaprezentują „Pospolite żywoty martwych polaków” w reżyserii M. Wierzchowskiego. Cały festiwal zakończy premiera „Wolnego Kurdystanu” w reżyserii Marcina Brzozowskiego.Oprócz spektakli będzie można obejrzeć filmy dokumentalne. Łącznie festiwal składa się z 15 wydarzeń.

Pełny program festiwalu można znaleźć na stronie www. teatrszwalnia.pl