David Garrett, niekwestionowany wirtuoz skrzypiec, zachwycający unikatowym talentem oraz osobowością, po raz pierwszy wystąpi w Polsce!

Najszybszy i najprzystojniejszy skrzypek świata zagra przed polską publicznością wraz ze swoim zespołem w ramach trasy koncertowej „EXPLOSIVE Live! Tour”. Koncert odbędzie się 10 grudnia w łódzkiej hali Atlas Arena. Organizatorem wydarzenia będzie agencja Prestige MJM.

David Garrett to niemiecko-amerykański skrzypek, bijący rekordy popularności wśród fanów muzyki na całym świecie. Wirtuoz sprzedał dotychczas ponad milion płyt, docierając na szczyty list przebojów w Azji, Europie i USA, a także zdobywając liczne Złote oraz Platynowe Płyty. Artysta urodził się w 1980 roku w niemieckim Akwizgranie, jako syn amerykańskiej prima baleriny i niemieckiego prawnika. Naukę gry na skrzypcach rozpoczął w wieku czterech lat. Rok później wygrał swój pierwszy konkurs, a jako siedmiolatek zadebiutował przed dużą publicznością. Mając trzynaście lat podpisał kontrakt z czołową wytwórnią klasyczną Deutsche Grammophon.

W 1999 roku, będąc u szczytu swojej kariery, David Garrett zadecydował o porzuceniu kariery skrzypka klasycznego i przeniesieniu się do Nowego Jorku. W Stanach Zjednoczonych artysta rozpoczął edukację w prestiżowej szkole Julliard School Of Music, studiując pod kierunkiem Itzhaka Perlmana.

Grając szczerze, spektakularnie i wyraziście oczarował nas jako skrzypek już w czasach, gdy mieliśmy przyjemność go uczyć. Odkryliśmy jego nadzwyczajny dar i niezwykły talent – przyznał Eric Ewazen, jeden z ówczesnych nauczycieli Garretta.

Od momentu ukończenia studiów, David Garrett konsekwentne realizuje pasję, jaką stało się popularyzowanie muzyki klasycznej wśród młodych odbiorców. W tym celu artysta zaczął łączyć muzykę poważną z elementami pop, rock a także rhythm and bluesa. Podczas gdy wielu krytyków wciąż zastanawia się, czy bezkompromisowa doskonałość, popularność, sztuka i biznes mogą iść razem w parze, David Garrett już dawno udowodnił, że jest w tej dziedzinie mistrzem.

W latach 1995 – 2015 wirtuoz wydał aż 18 wydawnictw studyjnych. Jednym z najbardziej przełomowych okazał się album „Rock Symphonies” (ponad 1.000.000 sprzedanych egzemplarzy), zawierający nowe interpretacje ulubionych rockowych przebojów Garretta, pochodzących z repertuaru takich zespołów jak U2, Nirvana, Metallica, Led Zeppelin, czy Aerosmith. W ciągu kilku minionych lat David Garrett otrzymał także wiele prestiżowych nagród przemysłu muzycznego, w tym m.in. statuetkę Radio Regenbogen Award, GQ, Golden Camera, Echo Classic oraz Echo Pop. Artysta pobił również rekord Guinessa, zdobywając tytuł „Najszybszego Skrzypka Świata”.

https://www.youtube.com/watch?v=-tsOw7ALpQs

Utalentowany muzyk ma na swoim koncie także przygodę z modelingiem – pracę dla magazynu Vogue, marki Armani oraz na wybiegach The Fashion Week. Swój wielowymiarowy talent gwiazdor realizuje również w aktorstwie. W 2013 roku artysta wcielił się w tytułową rolę dziewiętnastowiecznego skrzypka Niccolò Paganiniego w filmie „Paganini: Uczeń diabła”.

Grudniowy koncert Davida Garretta w Polsce odbędzie się w ramach trasy promującej crossoverowy album „Explosive”. Wydawnictwo to wybuchowa mieszanka coverów największych przebojów muzyki klasycznej, pop a także własnych kompozycji skrzypka. Najnowszą płytę sam wirtuoz podsumował w trzech słowach: energetyczna, niezwykła, poruszająca. Nie ulega wątpliwości, że taki też będzie koncert artysty w łódzkiej Atlas Arenie!

David Garrett to wyjątkowa osobowość sceniczna. Artysta od lat czaruje słuchaczy w każdym wieku, wypełniając po brzegi najbardziej prestiżowe filharmonie świata, jak również największe nowoczesne areny i hale koncertowe. Na występy wirtuoza tłumnie przychodzą zarówno miłośnicy muzyki poważnej, jak również fani koncertów rockowych. Decyzja o zaproszeniu tego artysty do Polski to wynik licznych próśb polskich fanów, którzy od kilku lat cierpliwie czekają na pierwszy przyjazd Garretta do naszego kraju – komentuje Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która zorganizuje koncert.

Tegoroczną współpracę Łódzkiego Centrum Wydarzeń z agencją Prestige MJM zwieńczy koncert wirtuoza skrzypiec, który odbędzie się 10 grudnia. To kolejna po Rodzie Stewarcie i Power Festivalu realizacja, na którą w 2016 roku zapraszamy do łódzkiej Atlas Areny. Muzyczna oferta, dotychczas kierowana do miłośników rocka oraz cięższych brzmień, poszerza się tym samym o bardziej klasyczne aranżacje muzyczne – mówi Iza Zbonikowska, dyrektor Łódzkiego Centrum Wydarzeń.

Koncert Davida Garretta w hali Atlas Arena odbędzie się 10 grudnia 2016 r. Sprzedaż biletów na to wydarzenie rozpocznie się w czwartek, 29 września, o godz. 10:00. Wejściówki będzie można nabywać poprzez strony: prestigemjm.com, eBilet.pl, a także w sieci salonów Empik na terenie całego kraju.

7608a519_large1