Radni dyskutowali o przyszłości Święta Łodzi i Festiwalu Czterech Kultur. Pierwsze organizuje Łódzkie Centrum Wydarzeń, drugim zajmie się Centrum Dialogu im. Marka Edelmana.

Imprezy nazywane Świętem Łodzi odbywają się w lipcu i maju. W lipcu zaproponowano mieszkańcom m.in. wycieczki po mieście, koncerty, jazdę po torze kartingowy i lot balonem. Na Starym Rynku prowadzono warsztaty plastyczne (malowanie laurek i tworzenie kotylionów), złożono uroczyście kwiaty, dokonano rekonstrukcji historycznej  i częstowano dzieci lodami. Koszt imprez to 446 tys. zł

Niektórzy radni uważają, że zaniedbano uroczystości majowe, bo wtedy odbywają się tylko regaty na Piotrkowskiej.  Według urzędników o takiej sytuacji decyduje pogoda, ponieważ około 15 maja jest przeważnie 5-6 Celsjusza i mało osób uczestniczy w plenerowych imprezach. Przy organizowaniu następnego Święta Łodzi radni będą uczestniczyli w zespole roboczym dotyczącym tego wydarzenia.

Drugim tematem poruszanym na połączonych komisjach Promocji oraz Kultury Rady Miejskiej była organizacja kolejnej edycji Festiwalu Czterech Kultur. Będzie on funkcjonował przy Centrum Dialogu im. Marka Edelmana. Wydział Kultury proponuje także, by kontynuować działalność edukacyjną i wrócić do koncepcji współpracy z wieloma łódzkimi instytucjami kultury, co spowoduje minimalizację kosztów.