Po dłuższej przerwie na klubową scenę powraca legendarna formacja 52 Dębiec. Hans i spółka wystąpią już 7 października w Łódzkim Domu Kultury.

Koncert 52 Dębiec w ŁDK’u (Łódź, ul. Traugutta 18)
Bilety: 25 zł (przedsprzedaż) / 35 zł (w dniu koncertu)
Godzinówka:
19.00 – Deep x Bobson
20.00 – Pięć Dwa

52 Dębiec – polska grupa wykonująca muzykę z pogranicza hip-hopu i trip hopu. Powstała w 1999 roku w Poznaniu w składzie Przemysław „Hans” Frencel oraz Paweł „Deep” Paczkowski.
Duet zadebiutował wydanym rok później nielegalem „Najwyższa instancja”.

52-debiec-promoNiespełna dwa lata później Paczkowski opuścił skład. Natomiast Frencel samodzielnie kontynuował działalność projektu. Pięć Dwa Dębiec szerzej zaistniał w 2003 roku za sprawą pierwszej, dostępnej w powszechnej sprzedaży płyty „P-ń VI”. Materiał cieszył się znaczną popularnością w kraju w tym za sprawą piosenki „To my!”, która była notowana m.in. na listach przebojów Polskiego Radia.

W 2007 roku Paczkowski powrócił do składu. W efekcie powstał wydany rok później, nakładem własnym tytuł „Deep Hans”. Zyski ze sprzedaży tejże płyty pozwoliły raperom sfinansować kolejny materiał pt.” T.R.I.P.”, który ukazał się w 2009 roku. Wydawnictwo nie odniosło sukcesu komercyjnego, jednakże umożliwiło duetowi swoisty powrót na scenę hip-hopową. Album uzyskał także nominację do Superjedynki, nagrody przyznawanej w ramach plebiscytu telewizyjnego towarzyszącego KFPP w Opolu.