Radni z komisji zajmującymi się finansami i rozwojem gospodarczym dyskutowali o rozwoju Expo sp. z o.o. Spółka chce więcej targów branżowych, nowy parking i hotel.

– Brak hotelu jest sporą barierą w organizacji, ponieważ niektóre konferencje są dwudniowe. Mam pomysł, gdzie może powstać hotel, ale spółka sama go nie wybuduje – Anna Adamska-Makowska, prezes spółki.  – Obecny wielopoziomowy parking jest niebezpieczny i wystąpiłam o jego rozbiórkę. Gdyby to się udało mielibyśmy o dwieście miejsc parkingowych więcej. Teraz muszę zatrudniać ochronę do nieużywanego parkingu – dodaje.

Władze spółki uważają, że hale targowe nie są bardzo duże w porównaniu z innymi w Polsce,  dlatego trzeba zachęcać organizatorów imprez branżowych, którzy nie potrzebują gigantycznych powierzchni. Spółka spłaca także kredyt. Do 2025 roku musi zapłacić 27 mln zł.

Radni dopytywali się o możliwość połączenia spółek zajmujących się targami (Międzynarodowe Spółki Łódzkie sp.z o.o. i Expo).- Nie występowałam o takie połączenie, bo jeszcze w sierpniu była wizja istnienia MTŁ razem z MAKiS-em. Nie bronię się jednak przed łączeniem spółek – stwierdza Adamska – Makowska.

Prawdopodobnie na następnej komisji Finansów, Budżetu i Polityki Podatkowej zostanie podjęte stanowisko proponujące scalenie spółek targowych (MTŁ i Expo).