Johnny Walker zwyciężył w rozgrywanych w weekend (17-18 września) zawodach Red Bull 111 Megawatt w Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów.

Ryk tysiąca silników, ambitni zawodnicy, trasa w spektakularnym terenie i tłumy fanów. Taka była 3. edycja Red Bull 111 Megawatt. Spośród 500 zawodników zakwalifikowanych do niedzielnego finału tylko 18 udało się dojechać na metę. Po zaciętej walce, kiedy to cały czas zmieniali się liderzy pościgu, zwyciężył Jonny Walker. Tym samym, Brytyjczyk obronił swój ubiegłoroczny tytuł. Najlepszy spośród Polaków był Tadeusz Błażusiak, zajmujący 5. lokatę.

Trasa przygotowana przez organizatorów na tegoroczną edycję RB111MW robiła ogromne wrażenie, poziom trudności był niewiarygodny o czym świadczyć może niewielka liczba zaledwie 18 zawodników, którym udało się zmieścić w wyznaczonym przez organizatorów limicie czasowym. Każdy z uczestników miał do pokonania trzy pętle długości 20 km. dosłownie najeżone przeszkodami.

W krótkich przerwach kiedy główna grupa zawodników znajdowała się nieco odleglejszych fragmentach toru, organizatorzy przygotowali dla publiczności dodatkowe atrakcje w postaci konkursów i pokazów. Szczególne zainteresowanie wzbudzały mrożące krew w żyłach pokazy FMX czyli wyczyny znane z serii Red Bull X-Fighters.