Pod koniec września czeka Łódź Międzynarodowy Festiwal Sztuki Animacji Animart organizowany przez teatr Arlekin im. H. Ryla. Przyjadą lalkarze z 31 krajów m.in. Brazylii czy Nowej Zelandii.

Festiwal rozpocznie się w sobotę (24 września) uroczystą paradą lalkarską, która przejdzie od pasażu Schillera do Manufaktury. Na rynku centrum handlowego wystąpi rosyjski teatr Kukfo ze spektaklem „Pietruszka”. Wieczorem w teatrze odbędzie się oficjalne otwarcie imprezy.

Przez następne dni widzowie będą mogli zobaczyć przedstawienia z całego świata. Pojawią się spektakle m.in. tajlandzkie, brazylijskie, maoryskie, portugalskie, gwinejskie czy europejskie. W większości przeznaczone dla dorosłych. Na niektóre z nich wstęp wolny.

Dyrektorem festiwalu jest Waldemar Wolański (dyrektor Arlekina). Selekcję spektakli przeprowadził dyrektor World Puppet Carnival, Rod Petrovic. W tym roku World Puppet Carnival gości w Łodzi.

W ramach części filmowej będą projekcje etiud filmowych, pokazy filmów animowanych z trzech ostatnich lat oraz warsztaty. Festiwal zakończy się 30 września.

Szczegółowy program festiwalu można znaleźć na www.teatrarlekin.pl