Teatr Muzyczny zacznie sezon premierą operetki „Wielka Księżna Gerolstein” Jacques’a Offenbacha w reżyserii Piotra Bikonta. Główne partie wykonają Małgorzata Długosz i Paweł Erdman.

„Wielka Księżna Gerolstein” jest wystawiana w pierwotnej wersji zaplanowanej przez Jacques’a Offenbacha. Będą w niej odniesienia polityczne i społeczne. Za choreografię odpowiada Dorota Przybyszewska, a dekoracjami zajmuje się Grzegorz Małecki. Orkiestrę poprowadzi Elżbieta Tomala – Nocuń. Premiera odbędzie się 8 października.

W tym roku, oprócz premiery, w ramach Otwartej Sceny zabrzmi muzyka filmowa i musicalowa. Wykonają ją artyści Teatru Wielkiego i Łódzkiej Filharmonii. W grudniu swoją płytę zaprezentuje także dyrektor artystyczny teatru Zbigniew Macias.

Scena Off Północna będzie dominowała na przełomie lutego i marca 2017 roku.W Muzycznym pojawią się małe formy teatralne. Tym razem przyjadą zespoły z Pomorza. Wystąpią przykładowo aktorzy z Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej z Gdyni prezentujący przedstawienie „Miłość ci wszystko wybaczy”.

W kwietniu widzowie obejrzą zaś „Taneczne Zderzenia” czyli spektakle baletowe. W poprzednim sezonie efektem „Tanecznych Zderzeń” było przedstawienie „Mur”.

Teatr przygotowuje się także do następnego sezonu poprzez castingi do musicalu Les Miserables. Dyrekcja teatru liczy na setki zgłoszeń.