W czwartkowy wieczór ( 1 września ) na zakończenie tegorocznej edycji Letniej Akademii Jazzu zabrzmiała w Wytwórni muzyka filmowa Bronisława Kapera w aranżacjach Aleksandry Tomaszewskiej na orkiestrę symfoniczną.

Finałowy koncert zgromadził na scenie przy ul. Łąkowej największą tego lata ilość muzyków. Pianistce Aleksandrze Tomaszewskiej towarzyszyła Polska Orkiestra Radiowa pod batutą Michała Klauzy oraz duże grono artystów: wokalistka Anna Serafińska, gitarzysta Maciej Grzywacz, Dominik Bukowski grający na wibrafonie, basista Robert Kubiszyn i perkusista Paweł Dobrowolski. Ponadto na scenie byli też goście specjali : Laura Robles  grająca na instrumentach perkusyjnych i muzycy związani z NDR Big Bandem – saksofoniści Frank Delle i Ernst Fiete Felsch.

Podczas koncertu zabrzmiały kompozycje Bronisława Kapera w aranżacjach utalentowanej kompozytorki i aranżerki Aleksandry Tomaszewskiej. Kaper jest postacią nieco zapomnianą, a był  laureatem  Oscara za muzykę do filmu „Lili” w 1954 i uznanym twórcą jazzowych standardów z których szczególnie „On Green Dolphin Street” i „Invitation” są znane miłośnikom jazzu.

Tegoroczna Letnia Akademia Jazzu już za nami. Przez dziewięć tygodni łódzka publiczność miała okazję uczestniczyć w niezwykłych koncertach: były występy gwiazd światowego jazzu i uznanych artystów polskiej sceny jazzowej. Koncerty Pharoaha Sandersa, Marka Pospieszalskiego, Sławka Jaskulke, Atom String Quartet i wielu innych na długo zostaną w pamięci.