Po wakacjach miejskie spółki otrzymają ponad 13 mln zł. Dodatkowe pieniądze dostaną: lotnisko, Miejska Arena Kultury i Sportu oraz Technopark. 

Środki zostaną przeznaczone na pokrycie bieżącej działalności oraz straty z lat poprzednich. Port Lotniczy dostanie 9,6 mln zł, Miejska Arena Kultury i Sportu 2,07 mln zł, a Technopark 2,8 mln zł. Pieniądze z zysków wypracowanych przez inne miejskie spółki np. Zakładu Wodociągów i Kanalizacji, Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej czy Łódzkiej Rynku Hurtowego „Zjazdowa”. 2,5 mln zł otrzyma Centrum Medyczne im. dr L. Rydygiera sp. z o.o. na spłatę zobowiązań wobec ZUS-u.

Według urzędników spółki wypracowały zysk z powodu m.in. korzystania z nowych technologii czy innego systemu zamówień (aukcja elektroniczna). Zdaniem Włodzimierza Tomaszewskiego (PiS), radnego Rady Miejskiej trzeba przykładowo  inwestować w sieć wodociągową, a nie dopłacać do innych spółek. Radny Tomaszewski uważa, też że nie powinno się czekać na środki finansowe zewnętrzne, a samemu je organizować. – Tak jest z halą przy al. Unii, bo okazało się, że pieniędzy na nią jak na razie nie ma – stwierdza Tomaszewski. Urzędnicy twierdzą zaś, iż na hale pieniądze były obiecane pieniądze z ministerstwa. Obecnie inwestycja jest wpisana do programu ministerialnego, ale wieloletniego.

Zmiany w miejskim budżecie zaakceptowała Rada Miejska.